Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Zoë Kravitz e dëshiron një arsyje që të përdorë buzëkuqin e kuq përsëri

Zoë Kravitz është duke i munguar buzëkuqi i saj i kuq – shumë.

Një lyerje e buzëve, në periudhën para pandemisë, do të shtonte disponimin e çfardo personi që mundohet të bëjë të pamundurën. Tani, ne mes të përdorimit të maskës për një periudhë të pacaktuar dhe mungesës së ngjarjeve shoqërore në kalendar, Kravtiz, një dashuruese e vet-përshkruar e grimit, nuk mund të pres për një situatë post-pandemike që thërret për buzë të kuqe.

“Do të ndihesha pakëz si e çmendur tani për t’i lyer buzët me buzëkuq në shitore ushqimore,” thotë ajo për InStyle. “Është një gjë që do të ndjehet si një ngjarje vërtetë e posaçme. Dhe unë jam aq e ngazëllyer me çfardo situate që munëson lyerjen e buzëve me buzëkuq të kuq.”

Vajtimi rreth produkteve të bukurisë që tërheqin pluhurin është sentimenti i saktë që do ta prisnit nga dikush që është fytyra e Yves Saint Laurent Beauty dhe lansoi koleksionin e saj të grimit në bashkëpunim me markën.

Dhe derisa Kravitz është në mënyrë të natyrshme elegante dhe papushim e sigurt, dy cilësi që e lejojnë atë të notoj pa mund në mes të roleve, nga Bonnie Carlson, një amvise bohemiane në HBO’s Big Little Lies tek Catwoman në filmin e rradhës The Batman, ajo është jashtëzakonisht e ngrohtë, e hapur, e pafiltruar, gjë që e bën atë me të vërtetë tërheqëse për të folur virtualisht në çet.

Më tutje, Kravitz futet thellë në rutinën e saj të përkujdesjes në karantinë, pse është ajo me disponim jo të mirë për përdorimin e buzëkuqit ndër maskë, apo në qoftëse ajo merr pjesë në ofrimin e këshillave të bukurisë me babain Lenny Kravitz, dhe çdo gjë tjetër në mes.

Këtë vit ka qenë i trazuar, për të thënë më të paktën, dhe ju jeni e njohur që keni një disponim mahnitës, me qëndrim elegant. A keni rutinë të vet-përkujdesjes që jeni duke e praktikuar tashmë për t’ju ndihmuar që të relaksoheni dhe të qëndroni në formë?

Mendoj që përkujdesja ndaj shëndetit është e nivelit të lartë tani, si në aspektin mental, poashtu edhe në atë fizik. Çka kam bërë deri tash? Kam pirë shumë verë. Kjo është vet-përkujdesje.

Definitivisht ashtu është.

 

Burimi: instyle.com