Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Vlerësimi i Yves Saint Laurent black opium intense

Fuqia e Black Opium nuk mund të mohohet. Duke qenë pasardhës i opiumit ikonik të YSL-së, orientalit djegës të stërmadh dhe të guximshëm që mori pjesën e fundit të viteve 1970 dhe pjesën më të madhe të viteve 1980 nga stuhia, nuk është për t’u habitur që ky adhurues i elektrizuar ndihet si një ikonë për brezin modern. Black Opium është një aromë në lidhje me tepricën – është një parfum indulgjent që thotë se është në rregull t’i nënshtrohesh dëshirave të dikujt, pavarësisht nga pasojat, të cilat në rastin e këtij ushqimi elektrik, kryesisht janë të bazuara në kalori.

Duke mos qenë i kënaqur vetëm me Black Opium, YSL ka lansuar Black Opium Intense – një aromë e frymëzuar nga energjia e natës. Më shumë sesa thjesht një version më i pasur i Opiumit të Zi, Intense vë theks të ri në notat me shkëlqim të frutave dhe luleve, duke shtuar një shkëlqim si neoni në nënshkrimin popullor të gurëve të Opiumit të Zi. Nëse jeni adhurues i origjinalit ose thjesht ju pëlqejnë aromat tuaja kokëforta dhe të shijshme, do të doni të lexoni më tej, më besoni.

Notat

E larta: Absint i kaltër dhe mana
Zemra: Jasminë Zambak Absolut dhe Lule portokalli absolut
Baza: Kafe e zezë, liker, dru i sandalit dhe vanillë

Si bën erë?

Black Opium Intense hapet me një dritë rrufeje tensioni, kur tonet e hidhura, të ëmbëlsirave të absintës (një shënim rreziku dhe deliri) tërhiqen drejt nuancave polare të kundërta të djathit. Efekti që kjo shkakton është një kontrast i gjallë dhe i ndezur sintetik dhe natyror, ku lëngu i errësirës së boronicave bashkohet pa ndërprerje me ndjesinë e mprehtë të vinilit të plastikës së nxehtë: kontradiktat, kontrastet dhe ngjyrat me bollëk.

Në zemër të Black Opium shtrihej një tufë lulesh e pasur me lule. Jasemini, me pendën e saj të ëmbël, tropikale merr një kthesë të freskët dhe të mjaltë falë një doze bujare të lules së portokallit. Por kjo është një gourmand mos harroni, kështu që këto lulëzime të bukura nuk paraqiten të sapo-zgjedhura nga kopshti, jo, ato janë zhytur nën një burim çokollate, kafe dhe vanilje. E shijshme.

Baza e gurëve të nënshkrimit të Black Opium është më e fortë në interpretimin Intense, dhe ndihet edhe më e ëmbël. Druri i sandalit i butë, i ngrohtë dhe me arra përzihet me cilësinë e hidhur të pjekur të fasuleve të zeza të kafesë për të krijuar një kontrast të errët dhe të ëndërruar me gjallërinë e freskët të notave të sipërme dhe të zemrës. Vanilja është e endur në bazën shumë të largët që lidh intensitetin e mprehtë të jasemines me komoditetin prej pelushi të bazës. Ajo që fillon si një shpërthim magnetik i energjisë që luhet në 180 bpm përfundon si një përzierje e butë dhe e zymtë që ndihet si një lëkurë e dytë e shijshme.

Tani do të dal dhe do të them se unë nuk jam një adhurues i madh i Opiumit të Zi, unë jam një Opium më i pastër në fund të fundit (goditje të ndryshme për njerëz të ndryshëm, dhe të gjitha këto) por më pëlqen ky verzion Intense, dhe është lehtësisht më i miri i Opiumeve me nuancë deri më sot. Ka diçka argëtuese – diçka elektrike në lidhje me Black Opium Intense që e bën kaq të varur nga veshja. Ajo pulson me një energji të shkëlqyeshme gourmand dhe është e mbushur me kontraste, cilësi dhe intriga, duke bërë që një aromë moderne tërheqëse e vëmendjes të jetë e përsosur për një natë në qytet.

 

*Ky produkt mund të gjendet tek pikat shitëse të UNI Cosmetics.