Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Vlerësimi i Versace Eros Pour Femme

Unë nuk di për ty por kur dikush thotë Versace unë menjëherë mendoj për dizajnin luksoz dhe pasurinë. Versace Eros Pour Femme aroma e re nga Versace e mishëron atë në mënyrë të përsosur.

Versace përshkruan Eros Pour Femme si:

“Fuqia primare e një gruaje, e kapur në një thelb rrezatues, sensual. Një legjendë e re nga Versace, e shpërthyer nga pasioni se kur Eros takon dashurinë e tij të vërtetë, Pour Femme – por kush po josh kë? Një ftesë për t’u dorëzuar në dëshirë dhe për të marrë nën kontroll forcat e pandalshme të jetës.”

Drejtori artistik, Donatella Versace, ka krijuar një aromë të forcës, individualitetit dhe joshjes.

Versace Eros Pour Femme Top notat të cilat ofrojnë një efekt tërheqës:

 • Limoni Sicilian
 • Mandarin
 • Sorbet me mjedër
 • Rrush i bardhë pa fara

 

Notat e mesme shtojnë intensitetin dhe karakterin dhe përfshijnë:

 • Freesia
 • Manjollë
 • Petale jasemini
 • Lule portokalli absolute

 

Notat bazë çojnë në një dimension sensual dhe përbëjnë:

 • Ambroks
 • Drunj sensual
 • Patchouli i bardhë
 • Musk

 

Paketimi është marka e bukur luksoze Versace me thekse prej ari dhe me detaje metalike. Shishja është një gotë e rëndë me markën tregtare Medusa në pjesën e përparme, por edhe në majë të kapakut.

Për një Eau De Toilette nuk prisja jetëgjatësinë e Eau De Parfum tim të zakonshëm, e cila është e mirë pasi çmimi reflekton këtë. Unë gabova megjithatë.

E kam përdorur këtë në punë dhe kam marrë rreth 5 komplimente ditën e parë. Unë shkova për të aplikuar përsëri në drekë, por pyeta një koleg të parë nëse kisha nevojë, pasi ne e dimë që ne shpesh nuk mund të nuhasim aromën tonë aq sa mund të tjerët.

Për habinë time më thanë se aroma ishte akoma shumë e pranishme, por aspak e tepërt. I njëjti koleg më këshilloi në fund të ditës që isha ende duke nuhatur aq e freskët sa kisha më herët.

Kam vërejtur që EDT ndryshoi pak gjatë ditës, por për mua kjo thjesht po më lejonte mua dhe ata rreth meje të përjetonim të gjitha shtresat që Eros Pour Femme ka për të ofruar.

Eros Pour Femme tani është fort në 5 aromat e mia më të mira të të gjitha kohërave dhe unë do të riblej pasi të përfundoj shishen. Të them të drejtën me madhësinë 100ml nuk mund ta shoh që po ndodh së shpejti.

 

*Ky produkt mund blihet tek pikat shitëse të UNI Cosmetics.