Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Vlerësimi i pudrës Rimmel Stay Matte Pressed

Jeni lodhur duke prishur grimin tuaj perfekt, falë lëkurës tuaj me yndyrë? Kur bëhet fjalë për bazën tuaj, përfundimisht vjen deri te mënyra se si vendosni themelin dhe mbuluesin tuaj. Kjo është ajo ku kompakti juaj hyn në foto – për të shpëtuar fytyrën tuaj nga shndërrimi në një rrëmujë të madhe, të yndyrshme! Unë do të rishikoj Rimmel Stay Matte Pressed Powder dhe nëse doni të dini se si funksionon ky kompakt, lexoni sepse thjesht mund të gjeni pluhurin tuaj të ri të shtypur të preferuar!

Sipas asaj që pretendon marka, Rimmel Stay Matte Pressed Powder ju jep deri në 5 orë kontroll natyral të shkëlqimit me minerale natyrore. Ndihmon në minimizimin e shfaqjes së poreve dhe gjithashtu testohet dermatologjikisht.

  • Kontrollon yndyrën dhe shkëlqimin
  • Iu bën me përfundim të freskët, natyral
  • E mjegullon pamjen e poreve
  • E dobishme për lëkurën tuaj
  • Formulë e lehtë minerale
  • E testuar dermatologjikisht

Me llojin tim të kombinuar të lëkurës, është e vështirë të mbaj larg shkëlqimin dhe vajin, veçanërisht në zonën time T. Isha shumë i ngazëllyer kur provova këtë pluhur pasi pretendonte të më jepte “kontroll natyral të shkëlqimit me minerale natyrore”. Unë kam një ton të lehtë dhe të mesëm të lëkurës, dhe këtë e mora në hijen time, e cila është ‘Silky Beige’. Më lejoni të ju jap përmbledhjen e të gjitha veçorive të saj dhe do të zbuloni se si funksionon kjo kompakt. Ja përvoja ime me të!

Ky pluhur i shtypur është i butë dhe është i mbushur fort në kutinë e tij. Ju nuk shihni ndonjë pasojë kur e përdorni këtë me një furçë. Edhe pse struktura e saj nuk është e shkumëzuar, do të duhet të them, as ajo nuk është më e butë. Është diku në mes dhe sigurisht që është një pazar i mirë. Kur vie puna tek aroma, ajo ka erë pak sintetike dhe artificiale. Sidoqoftë, aroma zbehet pas një kohe të aplikimit.

Mbulimi dhe efikasiteti

Ky është kryesisht për përcaktimin e grimit tuaj, dhe është më mirë nëse nuk prisni shumë nga faktori i “mbulimit” pasi është shumë i pastër. Qëllimi kryesor i këtij kompakti është të mbulojë skuqjen e dobët, plagët e lehta të puçrrave dhe njollën e ngjyrave, dhe kjo bën mirë. Ajo e la fytyrën time të dukej natyrale dhe gjithashtu i dha asaj një efekt të këndshëm, të matur. Ndihet shumë e lehtë në lëkurë dhe nuk ju jep atë efekt të frikshëm. Kontrollon shkëlqimin dhe mban mat-zonën time T për 3-4 orë të mira, pas së cilës unë duhet të preki atë përsëri.

Fuqia qëndruese

Unë nuk isha shumë i impresionuar me fuqinë e tij të qëndrimit. Bën hile për rreth 3-4 orë dhe kërkon prekje të shpeshta. Nuk është kompakti më i mirë për të kontrolluar vajin gjatë një dite të nxehtë vere dhe padyshim që hypë kur bëhet fjalë për këtë zonë.

 

*Ky produkt mund të blihet tek pikat shitëse të UNI Cosmetics.