Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Vlerësimi i bazës: Pudra e lëngët Chanel Les Beiges Healthy Glow Makeup

Mendoj që produkti i ri Chanel Les Beiges Healthy Glow Makeup është një triumf absolut i rilancimit të bazës. Është aq e avancuar sa që mezi duket produkt i njejtë. Unë madje as nuk e kam vlerësuar në mënyrë të duhur bazën origjinale Healthy Glow – për të ardhur tek tema – nuk kam qenë aq i etur në të. Unë veqse e kam patur bazën e preferuar Chanel (Perfection Lumiere Velvet, tani e pavazhduar) si dhe Healthy Glow, për mua, nuk ka sjellur aq shumë në ndejë. Perfection Lumiere Velvet ka sjellur produktin më të rafinuar, me një përfundim pa të metë me prekjet më të lehta dhe me shkëlqimet më të bukura dhe Les Beiges e ka sjellur pak a shumë të njejtin mbulim dhe përfundim gjysëm mat porse nuk është dukur së është zhdukur butësisht në mënyrë të vazhdueshme.

Por, ja ku është. I rilansuar dhe me dy herë më shumë se nauancat që janë në dispozicion; është një ndjenjë freskie ku origjinali nganjëherë ndihej më pak me lecka, mbulimi është më shumë i tejdukshëm, më ndërtues dhe më elegant – nuk ka maska të errëta këtu! – dhe grimi ndjehet si të ishte pjesë e lëkurës më shumë se sa qëndrimi lart në shtresë.

Verzioni i ri është më hidratues gjithashtu – nuk është aq në të njejtin nivel me Pat McGrath apo Lauder Futurist, por është në atë rrugë. E shtresuar përmbi një hidratues lëngu të mirë duke dhe ndjehet më i lëmuar dhe më e gjallë sesa origjinali, por me jetëgjatësi dhe me shumë pak në mënyrën e rrëshqitjes në zonat më të yndyrosura ajo ofron më të mirën në të dy botrat: përfitimet e vërteta të lëkurës e hidratuesit të lyer, përfundimi dhe mbulimi i bazës gjysëm kadifeje.

Le të hedhim një vështrim në fotot para dhe pas…

Kjo është vetëm një shtresë shumë e lehtë e Healthy Gloë Makeup, e aplikuar me një furçë themeli të sheshtë në stilin kabuki, por ju mund të shihni se sa lehtë e përsos lëkurën ndërsa lë një shkëlqim të besueshëm dhe të shëndetshëm. Ky version i Les Beiges Healthy Gloë me të vërtetë i përgjigjet emrit të tij – ka shkëlqim, por është shumë në fundin natyror të spektrit. Nuk ka efekte strobing këtu! Mbulimi është në anën më të lehtë të mesme, por ju lehtë mund të ndërtoheni aty ku keni nevojë për më shumë bazë dhe nuk duket kurrë i rëndë ose i zhurmshëm.

Këtu janë pamjet e afërta – ju mund të shihni se sa e hollë dhe elegante është përfundimi dhe se nuk zhduk çdo papërsosmëri, por lë një lloj vello të mrekullueshme, fleksibël që barazon skintonin dhe shton një nuancë shkëlqimi:

Zakonisht e kam vërtet të vështirë të futem në rishikimet e mia të fondacionit – Unë lëkundem për këtë dhe atë dhe kaloj javë të tëra duke e provuar në çdo lloj gjendjeje, me kremëra të rëndë për fytyrën poshtë ose me pluhura sipër – por më duhet të them se ky rishikim ka qenë e lehtë. Les Beiges ishte një surprizë e tillë spektakolare e këndshme edhe në aplikacionin e parë – nuk është asgjë si Perfection Lumiere Velvet, i preferuari im i vjetër, por sigurisht që ofron një zëvendësim të fortë.

Në një shënim praktik, versioni i ri i Les Beiges Healthy Gloë nuk përmban një SPF. Unë në fakt preferoj këtë sepse gjithsesi kam tendencë të vesh një SPF të dedikuar dhe të vendos fondatinën sipër. Shumëkush pëlqen të përdorë kremin për rrezet e diellit në produktin e tyre të kozmetikës si një lloj mbrojtjeje ndaj dritës nga ekspozimi i rastësishëm në diell, por unë zakonisht jam ose të gjithë ose të gjithë jashtë dhe më pëlqen shumë të heq kërkesën time për SPF ndërsa bëj rutinën e kujdesit për lëkurën.

Sido që të jetë, është mjaft e lehtë për të shtuar hapin e kremit kundër diellit para se të vendoseni nëse keni nevojë, por unë mendoj se formula ndihet më e lehtë dhe më elegante pa u integruar.

Kështu që të rikujtoj: ndryshimet në këtë formulë të re janë të shumta dhe të ndryshme. Asnjë SPF, shumë më hidratues, një ndjesi më e lehtë dhe një fund i pastër, më shumë një shkëlqim vesë. Mbi dy herë më shumë hije dhe paketim pak më ndryshe.

Kush do ta dojë këtë? Sinqerisht mendoj se do t’i përshtatet shumicës së llojeve të lëkurës, përfshirë ato në pjesën vajore, për sa kohë që përdorin një abetare në vendet me të cilat tentojnë të kenë probleme. Nuk është një përfundim i yndyrshëm nga çdo shtrirje e imagjinatës, por formula është vërtet hidratuese, kështu që lëkura më e thatë do ta pëlqejë atë – ata që duan një themel diskret, të rritur që duket mezi atje, por që në të vërtetë po punon shumë fort pas skenave, gjithashtu do të vlerësojnë kjo.

Unë kam veshur hijen B30 por do të duhet të kthehem te B20 në muajt e dimrit ndërsa cirku im i bllokimit shpërndahet dhe unë aplikoj duke përdorur një furçë. Unë zakonisht mbaj një serum hidratues dhe krem ​​hidratues nën këtë bazë – Unë konstatoj se një krem ​​shumë i pasur i bën shumicën e themeleve vetëm pak të rrëshqitshëm – dhe unë kurrë nuk kam nevojë ta vendos atë me pluhur.

 

Pudrën e lëngët Chanel Les Beiges Healthy Glow mund ta gjeni tek UNI Cosmetics me çmim prej €34,99.