Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Unë i kam marr vitaminat e preferuara të Kylie Jenner për 3 muaj…

Përshëndetje, unë quhem Katie, dhe kam tre gjëra që duhet t’i dini për mua.

Së pari, unë një herë hëngra një picë të tërën vetë. Kjo nuk ka asnjë lidhje me historinë që do të të tregoj, por është një fakt argëtues dhe jam krenar për veten time. Pra brohoritje për mua, vajza. Së dyti, unë absolutisht i urrej flokët e mia. Kur isha në klasën e shtatë, pata një prerje flokësh nga një sallon spanjoll në Harlem dhe ata më dhanë momente të shkëlqyera bjonde dhe balluke emo edhe pse nuk kërkova asnjërën.

Unë u largova duke qarë dhe javën tjetër në shkollë të gjithë më thirrën “Piss Head”. Merrni atë? Shkak më dukej sikur dikush më kishte shtrënguar flokët.

Nëse nuk më besoni, shikoni këtë foto të shkollës së vjetër në Myspace. Është e vetmja foto “Piss Head” që më ka mbetur, që kur fshiva / dogji / varrosa të tjerët.

Pse po e vë këtë përsëri në internet?

Ish i dashuri im ishte në atë foto, por unë ia preva fytyrën që të mos më padisë… përsëri.

E TRETA (më fal, u tërhoq nga shina), Kylie Jenner është vajza ime e ndyrë.

Kur u bashkova për herë të parë me Elite Daily si shkrimtare argëtimi, nuk e dija kurrë se sa afër  do të më sillte puna ime tek Kardashians.

Por tani unë paguhem të shkruaj për ta çdo ditë, të kopjoj pamjen e tyre dhe të vjedh stilet e tyre. ËSHTË MË E MIRA. Ju dua vajza. Më ndiqni prapa. Haha, seriozisht.

Tani që të gjithë më njihni më mirë se kushdo tjetër, le të shkojmë tek substanca e saj.

Në shkollën e mesme, unë me të vërtetë i bëra flokët. Pas “Piss Head”, unë i lyeva flokët ngjyrë të zeza dhe i preva super të shkurtra sepse po kaloja diçka, mirë?

Flokët e mia janë natyrshëm shumë kaçurrela, por nuk mendoja se dukesha aq të bukura sikur ato të mos ishin të drejta. Periudha e gjatë e përdorimit të një hekuri të nxehtë m’i shkatërruan ato. Flokët i kisha të vdekura, të holla dhe më vazhdimisht më binin.

Unë tashmë isha një adoleshente e shëmtuar, por tani dukesha si Peter Pettigrew në mes të transformimit. E përsëris, jo e lezetshme.

Që nga ato ditë të errëta, unë kam bërë gjithçka që munda për të rivendosur flokët e mia dhe për të shtuar ca jetë përsëri në ato flokë. Kam përdorur maska ​​të shtrenjta për flokët, produkte të prodhuara në shtëpi dhe vajra thelbësorë.

Unë kam vizituar sallonin e flokëve çdo disa muaj, edhe pse ata kalojnë 10 minuta duke më turpëruar se sa të vdekura janë flokët e mia. Hiqmu qafe, PEDRO. MË LE VETËM.

Por e vetmja gjë që ka funksionuar vërtet për mua është marrja e vitaminave të flokëve. Kam filluar të marr gummies të Nature’s Bounty Hair, Skin and Nails disa muaj më parë, dhe ato po ndryshonin jetën.

Kështu që kur kuptova që Kylie Jenner ka markën e saj të preferuar të gomave, padyshim që më duhej t’i provoja.

Pasi provova arushët prej gome SugarBearHair të Kylie Jenner për tre muaj, mund të konfirmoj që flokët e mia janë rritur. Pesëmbëdhjet centimetra, foshnja. Vajza juaj është kthyer.

KENI NEVOJ PËR PROVA? Unë jam duke ju lidhur.

Këtu është marrëveshja. Kam bërë një prerje flokësh super të shkurtër në fillim të shkurtit.

E vetmja foto që duhet të tregoj se sa e shkurtër ishte ndoshta selfi më i rëndë i bërë ndonjëherë. Ia dërgova mikeshës tim pasi arrita në shtëpi, duke parë në pasqyrë dhe duke kuptuar që dukesha si një djalë parapubeshent.

MË GJYKONI, URRYES. Kjo jam unë në habitatin tim natyror.

Ndaloni së shikuari fytyrën time të bukur dhe kushtojini vëmendje flokëve të mia. Mezi kalojnë shpatullat e mia. Unë kërkova dy inç larg, dhe Pedro mori gjashtë. Pirdhu, Pedro.

Por shikoni këtë foto të flokëve të fundit. SHIKONI ATË GJATËSI. SHIKONI ATO MAJE TË VDEKURA TË DREJTA!

Po, um, flokët e mia patjetër që u rritën shumë, por ishin akoma të vdekura.

Unë ju thashë djema, megjithatë, unë jam i varur nga hekuri im i rrafshët. Nuk mund të duket se heq dorë nga nxehtësia, kështu që, sigurisht, kjo luan një rol të madh.

I drejtova gjithashtu që fotoja t’ju tregojë se sa të gjata janë në të vërtetë. Thjesht provo të jesh i sinqertë dhe i ndjeshëm ndaj miliona miqve të mi më të ngushtë.

Në fund, a më rritën flokët? Po. Ishte kjo për shkak të arushëve prej gome të SugarBearHair apo sepse kishin kaluar tre muaj? E paqartë.

Mbani në mend, megjithatë, flokët e mia nuk rriten kurrë. Dhe nëse nuk përdorni mjete të nxehta, mendoni se çfarë mund të bëjnë me të vërtetë këto gjëra.

E tëra që di është se Kylie Jenner i do këto arush gome, kështu që edhe unë i dua. Faleminderit për gjithçka, bestie.

Oh, unë nuk jam një eksperte flokësh apo dietologe apo edhe dikush me një sens të shkëlqyeshëm gjykimi. Unë jam thjesht një vajzë që e urren dushin, ushqimin e shëndetshëm dhe qëndrimin e matur.

Nëse unë jam një modele në sytë tuaj, mos ngurroni të ndiqni udhëzimet e mia.

 

Burimi: elitedaily.com