Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Udhëzimi i Hayley Kiyoko për grimin Wake-Me-Up

“U rrita bukfalisht e tmerruar së qenuri e gjykuar sepse e dija që isha ndryshe,” thotë këngëtarja dhe kompozitorja Hayley Kiyoko. “Pra, e theksova këtë fakt përmes muzikës sime për t’i bërë njerëzit që të mos ndihen të vetmuar. “E njohur nga fansat e saj si “Jezusi lezbike”, Kiyoko ka shpenzuar katër vitet e fundit duke përdorur aftësitë e saj muzikore për të sjellur përfaqësimin e homoseksualizmit në muzikën pop, me këngët hit nga “Girls Like Girls” tek “What I Need.” Ajo ka qenë e zënë gjatë viteve të fundit, dhe si rezultat thotë që është në përsosje e pamjes së saj “oh, më duhet të dukem si e zgjuar, kam një takim në 10 minuta”.

“Betohem për Kate Somerville,” thotë ajo, duke pastruar fytyrën me pastruesin ikonik të markës. “Më bën të ndjehem sikur jam në banjë.” Ndërsa ajo shpesh vetëm lan fytyrën dhe shkon jashtë derës, sot këngëtarja zhytet në një rutinë të lehtë për kujdesin e lëkurës për t’u përgatitur për grimin.

Së pari ajo aplikon një maskë hidratuese për një kohë-zgjatje prej 10 minutash: “Duket sikur kam shkrirë Singles Kraft në fytyrën time”, bën shaka ajo. Më pas, ajo derdhë pa kursim një sasi të madhe të hidratuesit për të parandaluar thatësinë. Të kuptuarit e lëkurës së saj nuk ka qenë gjithmonë e lehtë, Kiyoko pranon: “Kam luftuar shumë me puçrrat cistike që rriten. Kam dëgjuar se [është] e shkaktuar nga çekuilibri, kështu që unë fillova të marrë multivitamina,” e cila përmirësoi në mënyrë dramatike pamjen e saj.

Kur bëhet fjalë për grimin, Kiyoko së pari shton një shtresë fshehëse nën sytë e saj dhe vijon me një bazë super të lehtë. Pastaj këngëtarja konturon fytyrën e saj me një bronzer kafe të errët dhe thekson mollët e faqeve të saj me një shkop të ndritshëm të skuqur.

Pasi vendosi një shtresë balsam buzësh me nuanca të trëndafilit, Kiyoko shton një vijëzues me ngjyrë kaki në vijën e saj ujore dhe majat e kapakëve të saj. “Është madhështore, mund të jesh vërtet i çrregullt”, thotë ajo ndërsa e vendos atë në vijëzues. Qerpikët janë dredhuar dhe rregulluar me maskarën e MAC, e cila, sipas bukuroshes e lindur në Kaliforni, “qëndron gjatë gjithë ditës.”

 

Tufat janë lakuar dhe janë vendosur me maskaren e përcaktimit të MAC, e cila, sipas bukurisë së lindur në Kaliforni, “qëndron gjatë gjithë ditës”.

Për një sërë mollëzash të ndezura, Kiyoko mbështetet në dritën kryesore të ColourPop. “Është me të vërtetë e lirë,” vëren ajo. “Gjashtë dollarë!” Këngëtarja më pas e përkufizon rrjedhën e saj me një vijëzues me ton . “Më duhet të marr këndin e saktë të trekëndëshit në buzën time,” thotë ajo ndërsa plotëson zonën dhe e mbyll me një buzëkuq natyral “buzësh pa buzë”. Dhe për shkak se ajo urren një shkëlqim ngjitës, bjondja arrin formulën e qetë të Fenty Beauty për një shenjë shkëlqimi.

Si hap i fundit Kiyoko spërkat në një mjegull fytyre të ndjekur nga një sprej përcaktues: “Ka SPF 50, pra është bombë.” Me një valle të vogël në pasqyrë, ajo është plotësisht e zgjuar dhe e gatshme të shkojë.

 

Burimi: vogue.com