Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Truku i të famshmëve rreth hijes së syve!

Kur është fjala për hijen e syve, është e lehtë të përdorni një rutinë të njejtë: bazë, hije dhe shkëlqim. Por ky truk i aprovuar nga të famshmit është i lehtë dhe i shpejtë si dhe ndryshon pamjen e bukurisë për një çast me një ngjyrë theksuese në këndin e brendshëm të syve, dhe pastaj një pamje të thjeshtë apo të pastër të syve.

View this post on Instagram

💛 🍍

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Si ta arrini këtë pamje:

Edhe pse kjo pamje është e lehtë për tu arritur, janë disa hapa që do ju ndihmojnë rreth saj:

Hija e syve: zgjedhni një hije të nditshme që është e pigmentuar dhe dallohet. Përgatisni qepallat me një korrektorë si lëkura ose një primer të syve për ta bërë që hija të jetë sa më gjallëruese. Mbani pjesën tjetër të syve të pastër ose zgjedhni një hije të syve të thjeshtë në një ton të bukur.

Teknika: Sigurohuni që po merrni shumë produkt nga hija me një brushë të trashë dhe pastaj lehtësisht shtypni hijen në këndin e brendshëm të syrit. Kjo do ndihmojë në krijimin e një pigmentimi më të thellë. Gjithashtu mos harroni edhe pjesën poshtë syrit. Për të arritur më shumë vëmendje, përfundoni me një liner me maje si dhe qerpik artificial. Për një përfundim më të butë, aplikojeni hijen drejt qendrës së qepallës si Gigi më poshtë.

Ja disa inspirime se si të aplikoni këtë trend:

View this post on Instagram

watch my new Get Ready With Me on Tour youtube video🖤

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on