Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Trendet e çmendura të bukurisë së thonjve

Kur është fjala për aplikimin e trendeve të çmendura të bukurisë, e tëra që duhet të bëni është të hulumtoni se çfarë është duke ndodhur në industrinë e bukurisë Koreane.

Dhe trendi i fundit për artin e thonjve në Instagram është teknika e njohur si “Glass Nails” dhe seriozisht janë një manikyr i përsosur me shkëlqim hyjnor.

Krijuar nga artisti i famshëm i thonjve nga Korea, me shumë talent dhe kreativitet @nail_unistella, teknika e thonjve qelqi përdor pjesë të prera në forma gjeografike, të cilat pastaj aplikohen në thonj për të dhënë një efekt të guximshëm.

Ne jemi të fiksuar me këtë trend të ri të thonjve por e dijmë që edhe ju do të fiksoheni pas atijë, si dhe do të inspiroheni për një manikyr të ardhshëm.

 

Burimi: graziadaily.co.uk