Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Stile mahnitëse të flokëve që do të donit t’i provoni në 2019!

Keni nevojë për pakë frymëzim të flokëve për kët vit të ri? Këtu keni disa nga tendencat e fundit të stilimeve  dhe ngjyrave  të flokëve që ju duhet t’i dini për 2019 …

 1. Bishtalec i mbërthyer

Ky bishtalec i ëmbël u krijua nga femra që është përgjegjëse për këtë model flokësh,në Instagram, Kristen Ess. Flokët e dredhur në një nyje dhe në vend se të kapni pjesën e mbetur të flokut ju duhet që gjysmën tjetër ta lëshoni të lirë. Mrekulli.

No photo description available.

 1. Punxh i gërshetuar

Kjo xhufkë e gërshetuar është mishërim i elegancës. Për ta rikrijuar, kapni flokët në bishtë në pjesën e qafës dhe fiksojeni mirë atë. Gërshetoni gjatësinë dhe pastaj rrotulloni bishtin e gërshetuar më lartë dhe krijoni një xhufkë të trashë dhe fiksone atë.

No photo description available.

 1. Rozë e zbehur me prerje flokësh ‘bob’

Kanë kaluar ngjyrat e neveritshme pink shumëngjyrëshe të 2018;

2019 bën thirrje si ky model bob nuancë e zbehur rozë.

Image may contain: 1 person

 1. Fjongo e rregullt

Për vitin 2019 nuk ka asgjë më te bukur se sa një fjongo i zi .Çka do që jeni duke mbajtur, një bisht, gërshetë, bishtalec, ose punxh, sigurohuni që ta lidhni fjongon në formë kordele. Po, përparësi nëse është prej kadifeje.

No photo description available.

 1. Kapëset e flokëve janë përsëri “cool”

Simone Rocha ka zbukuruar flokët e modeleve me një tufë kapëse flokësh të stiluara, për shfaqjen e saj  Pranverë -Verë 2019. Rikrijimi i kësaj pamje është shumë i lehtë – e keni parasysh besoj, vetëm vendosni kapëse të stolisura në flokët tuaj.

Image may contain: 2 people

 1. Punxh i vockël bebesh

Pyetja: A ka diçka më të adhurueshme sesa një xhufkë e voçkël e flokëve?

Përgjigje: Jo, nuk ka.

Dëshmia: blogere e bukurisë, Allana Davison.

Image may contain: 1 person

 1. Shiritat për flokë, kundër djersitjës janë rikthyer

Miu Miu na bëri të dëshirojmë të gjurmojmë të gjitha shiritat e viteve ’90 pas shfaqjës Pranverë-Verë 2018. Sepse nëse Kaia Gerber e mban atë,ateherë do të duam edhe ne.

Image may contain: 1 person

 1. Punxh në formë bananeje

Ne kemi lëvizur punxhin e çrregullt nga lartë; 2018 bën thirrje për një punxh në formë bananeje me të ulët dhe të fiksuar.

No photo description available.

 1. Pjeshkë e çuditshme

Kjo prerje ‘bob’ ngjyrë pjeshke e zbehur është një tendencë që duhet të provoni në 2019.

No photo description available.

 1. Bishtalec i mbështjellur

Bishtët e mbështjellur kanë rrëmbyer zemrat tona në shfaqjen e modës Pranverë-Verë të Uma Wang. Thjeshtë merrni një copë pëlhure dhe mbështjellne atë rreth bishtit tuaj, edhe atë vetëm gjysmën e gjatësisë së flokut. Shumë e lehtë.

Image may contain: 1 person

 1. Blair Waldorf – shiritat e flokëve

Vërtetohet se Shiritat e flokëve janë duke bërë një rikthim për 2018 dhe ne jemi 1.000% duke marrë në treg këtë produkt.

Image may contain: 2 people

 1. Nuancëkarameli

Tonet e ngrohta do të jenë fituese në 2018, kështu që zgjedhni të lyeni me ngjyrë karamel-me shkëlqim flokë bebesh edhe atë nga mesi i flokëve deri në fund të gjatesisë së flokëve tuaj.

No photo description available.

 1. Çokollatë e zezë

E mërzitur me balayage (flokë me nuanca)? Kjo ngjyrë brune inspiruese – kakao e pasur  është trend për vitin 2019. Harroni fijet e flokut me nuanca të theksuara,brunet duhet të shkallëzojnë flokët dhe të mbajnë balluke qe të theksojnë tonet e mbyllura.

Image may contain: 1 person

 1. Karamel

Ne kemi ecur përpara, nga bjondet e bardha të akullta të vitit 2018 në ngjyrat e lezetshme klasike, nuancë karamel. Bjondet duhet të shikojnë blogeren kanadeze Allana Davison për keshillat e saj për flokët,më besoni, ju nuk do të zhgënjeheni.

Image may contain: 1 person

 1. Kapëse flokësh të stiluara

Rrëshqitjet e flokëve vajzërore të shkollës së viteve të 90-ta janë rritur oficialisht… Po, bëhuni gati të adhuroni  kapëset e stolisura aq elegante të vitit 2019.

No photo description available.

 1. Punxh balerine

Grumbulloni gjatesinë e flokut tuajë në një xhufkë balerine për këte vit,aq më i madh është aq më mirë.

Image may contain: 1 person