Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Si të përgatitni një sprej për stilin e flokëve- valë deti!

Një sprej nga kripa e detit që do e bëj flokun tuaj të mbaj erë dhe të duket sikur jemi në verë për gjatë gjith vitit.

Bashk me një shampo të tharë të mirë, një sprej për flokë është një gjë që duhet ta posedoni kur dushi nuk është një nga mundësitë e hapura për ju. Spërkateni atë në flokë të rrafshëta, që kanë 2 dit pa u larë për një freskim të menjëhershëm që do u bëj të dukeni sikur sapo keni dal nga plazhi.

Përderisa ka shumë lloje të sprejëve me kripë deti në treg, ju mund të përgatitni të juajin për disa sekonda.

Ja si duhet të përgatitni një sprej me kripë deti:

– Kombinoni ujë të nxehtë me kripë deti dhe vaj kokosi në një gotë qelqi si dhe përzieni atë mirë. Pastaj masën kalojeni në një shishe me sprej, tundeni dhe spërkateni në flokë për valë floku të bukura për gjatë tërë
vitit.