Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Si të hiqet grimi i Halloween

Shqetësoheni se gjaku i rremë mund të mos dalë? Mos ki frikë! Halloween është një ngjarje për të qenë i krijues, i gjallë dhe madje i çiltër pa u shqetësuar për mbetjet kokëfortë. Beautylish kërkoi nga artistja e grimit të Sons of Anarchy Tracey Anderson të ndajë truket e lehta për të fshirë efektet speciale DIY të festës. Shkoni përpara, gatuajeni!

  1. Gjaku Faux

Vendosni mbi një shtresë krem ​​rroje për të hequr shpejt gjakun e tharë faux, “thotë Tracey. Fërkojeni plotësisht dhe shpëlajeni në dush. Ende keni mbetur me një ngjyrë rozë? “Para se të aplikoni ndonjë gjë në lëkurë, përgatiteni sipërfaqen me Derma Shield”, sugjeron Tracey. “Shkuma do të parandalojë që boja të depërtojë në lëkurën tuaj.”

  1. Bojë për fytyrën

“Produktet që përmbajnë shumë vaj do të prishin përbërjen dhe do të pikturohen shpejt pa dëmtuar lëkurën”, thotë Tracey. “Shikoni për një larje të fytyrës që përmban myristate izopropil, i cili është një vaj sintetik dhe do të heqë qafe përbërjen e rëndë.” Për lëkurën e ndjeshme, Tracey sugjeron të provoni vaj klasik të foshnjës, i cili do të marrë më shumë kohë për të shpërndarë bojën e fytyrës, por është shumë më i butë për fytyrën tuaj.

  1. Tatuazhe të Falsifikuara dhe Pjesë Trupi

Kur bëhet fjalë për zona më të mëdha në trup, Tracey sugjeron që të bëheni praktikë, fjalë për fjalë. “Përdorimi i një sërë dorashka pastrimi është thelbësore”, thotë ajo. “Ndihmon shumë me tatuazhe të rreme!” Për ngjitësit e tjerë, Tracey paralajmëron kundër përpjekjes për t’i hequr ato. “Isshtë e rrezikshme të ngjitesh ngjitësa të çdo lloji pa aplikuar më parë një vaj,” shpjegon ajo. “Nëse nuk keni vaj, disa pastrues manikyrësh përmbajnë aceton, i cili është mirë të përdoret në lëkurën tuaj dhe do të heqë njollat.”

 

Burimi: beautylish.com