Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Si të arrini efektin e flokëve me nuancë të akulltë bjonde!

Aq më shumë bëhet ftohtë gjatë dimrit, më shumë dëshirojmë të eksperimentojmë me flokët dhe t’ua përshtatim nuancën të ftohtit…

Është e pamundur të mos vëreni ndryshimin drastik nga brune dhe ngjyra të errëta në bjonde dhe ngjyra të zbardhura dhe asnjëherë nuk ka qenë koha më e duhur për ta bërë këtë.

Në vazhdim po ju paraqesim 4 zonja që kanë arritur të zbardhojnë flokët deri në maksimum për të pasur efektin e duhur…

Michelle Williams

Image result for Michelle Williams blonde

Duhet ta pranojmë se Michelle kurrë nuk është dukur më joshëse se tani. Nuanca e saj e lehtë bjonde dhe delikate duket shumë me stil dhe i përshtatet tonit të lëkurës së saj duke u përballur me një formë të përkryer.

Kristen Stewart

Related image

Kristen është dëshmi se ju mund të bëheni bjonde e akulltë me një stilim flokësh ‘punky’. Kjo tregon se kjo nuancë është një zbardhues i gjithanshëm dhe se ju mund ta përdorni mënyrës që i përshtatet personalitetit tuaj – pavarsisht stilit old-school apo elegante moderne.

Taylor Swift

Image result for Taylor Swift blonde

Taylor ka debutuar me stilimin e flokëve të saj pasi doli në shitje kopertina e saj në Vogue. Ajo ndryshojë paksa nuancën e saj bjonde duke e cilësuar më shumë si të akulltë, gjë që e ka bërë edhe më artistike pamjen e saj.

Jennifer Lawrence

Image result for Jennifer Lawrence blonde

Jennifer ka tentuar për një kohë graduale të zbardhë nuancën e saj të flokëve dhe aktualisht ka arritur deri në tonin që i përshtatet lëkurës së saj dhe e bën mëse të përkryer. Ashtu sikur Taylor dhe Kristen, nuancat e tyre të reja janë shoqëruar me prerje të flokëve të shkurtra “Bob style”.

Si të arrini këtë pamje:

Përderisa një numër i madh i femrave eksperimentojnë në kushte shtëpiake, më së miri është të frekuentoni sallonet e bukurisë për të pasur efekt sa më të mirë.

Lee thekson se askush nuk mund të arrijë efektin e nuancës platinum në shtëpi, kjo vetëm se mund të ju dështojë dhe të jetë një gabim i hatashëm. Gjithashtu, ngjyrosja e flokëve me peroksid dëmton ashpër flokët andaj më mirë drejtohuni tek një profesionist në mënyrë që të kufizoni paksa dëmin.

Sa i përket nuancave, Lee mendon se nuanca e akulltë arrihet më mirë me tone gri duke rekomanduar eksperimente me nuanca pastel të përkohshme, në mënyrë që flokët të zbardhen më mirë.

Që të mirëmbani ngjyrën e flokëve, ju këshillojmë të përdorni sistemin 3-step Olaplex, duke përfshirë kondicioner për kujdesin e flokëve. Gjithashtu ju preferojmë përdorimin e shampove dhe kondicionerëve ‘Silver’ për t’i mbajtur të ndritshme flokët dhe të buta si dhe sprej kondicioner për të korrigjuar tonet e ngjyrës.