Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Si i mbajnë themelueset e Glazed NYC flokët e tyre të shëndetshme…

Ditaret e Teksteve është një hapësirë ​​për gratë Zezake nëpër industri për të reflektuar në udhëtimet e tyre drejt dashurisë ndaj vetes, dhe sesi pranimi i flokëve të tyre, me gjithë lavdinë e tyre, luajti një rol kryesor në këtë proces. Çdo javë, këto gra ndajnë ritualet e tyre të preferuara të flokëve, produktet dhe mësimet më të mëdha që kanë mësuar kur bëhet fjalë për të pohuar bukurinë e tyre dhe për të zotëruar strukturën e tyre unike të flokëve.

Që nga viti 2014, Glazed NYC ka përcaktuar një stil të caktuar It-girl. Nga beretat prej lëkure te luftëtarët me gëzof dhe kapelën e tyre të kovës së satenit të sapo hedhur në treg, marka martohet me rehati dhe shkëlqim, diçka që të dy krijuesit Shelby Macklin dhe Banna Nega u përpoqën të bënin që nga fillimi i markës. Por Glazed – e cila është parë në të tilla si Megan Thee Stallion dhe muzikantin në ngritje Andrea Vallé – ka të bëjë më shumë sesa pajisje komode me një flakë të cilësisë së mirë. “Vajza me xham është një shijuese, e frymëzuar nga vetvetja, komuniteti i tyre dhe shprehja e tyre përmes stilit”, thotë Macklin. “Ata festojnë historinë dhe natyrën e tyre, duke patur një kuptim të thellë se gjithçka është e lidhur dhe ka ndikuar atje ku jemi në hapësirën krijuese.” Edhe për Macklin edhe për Nega, ky kuptim i thellë i asaj që do të thotë të jesh krijues vlen edhe për modelet e flokëve të tyre gjithnjë në ndryshim.

“Unë gjithmonë kam ditur natyrshëm se si të punoj me flokët e mi dhe të dua të jem krijuese me to,” i thotë Macklin Vogue, duke kujtuar dashurinë e saj për të luajtur me klipet e fluturave, shiritat e gomës, pranga dhe stilet e prera. “Unë me të vërtetë po tërhiqja vështrime!” Thotë Macklin. “Flokët e mi kanë qenë gjithmonë një mënyrë për të transformuar dhe shprehur veten time.”

Nega kujton udhëtimin e saj të flokëve të jetë pak më “i trazuar”, siç thotë ajo. “Unë kam shumë flokë që janë shumë mirë. Unë kam mësuar të përqafoj cërcitjen dhe të ndjehem më e lirë për të eksploruar stilet duke i mbajtur të mbrojtura lokalet e mia “, thotë ajo. “Unë jam padyshim në skajin e poshtëm të spektrit të mirëmbajtjes, por duke qenë një grua zezake, flokët tanë thjesht kërkojnë shumë më shumë mirëmbajtje dhe produkte. Në vitet e kaluara unë kam mësuar të futem në këtë proces dhe të fus vetëm energji të dashur në flokët e mi në mënyrë që të mund të më dojë përsëri.”

 

Besimi i Macklin në flokët e saj buron nga një ndjenjë e vetë-pranimit. Kërkimi i frymëzimeve të tilla si Naomi Campbell, nëna e saj dhe ndihmësja e saj, Banna, nuk dëmton as. “Sapo më në fund arrita në një pikë ku isha si ‘kjo jam unë, nuk mund të jem një person tjetër nëse do të doja,’ më në fund u vendosa dhe fillova vërtet ta dua veten për atë që isha sepse nuk kisha zgjidhje, ” ajo tha. “Fillova të respektoj veten më shumë duke mbajtur fjalën time që më jep më shumë besim për t’i besuar vetes.” Bërja e kohës për mirëqenie – qoftë meditim apo punë – është ajo që nxit vetëbesimin e Nega-s. “Unë gjithashtu zbulova se krijimi me miqtë është një mënyrë e mirë për të rritur besimin për të gjithë të përfshirë.”

Duke folur për vetë-kujdesin, të dy vajzat me xham duan të kënaqen me disa produkte të zakonshme për regjimet e tyre të kujdesit për flokët. Nega – e cila tërheq frymëzimin e flokëve dhe bukurisë nga gratë e Zeza në përgjithësi dhe Kevyn Aucoin – vazhdimisht zgjat drejt vijës SheaMoisture. “Ata janë thjesht të besueshëm dhe gjithmonë pajtohen me flokët e mi”, thotë ajo. Curly Jelly e Miss Jessie është një tjetër e preferuar “për të mbajtur kaçurrelat e mia” dhe Shine N ‘Jam është një element kryesor për pamjen e saj të lëmuar të gërshetuar. Sa për Macklin? Ajo e mban të thjeshtë me vajin e kokosit, “sepse nuk është shumë i yndyrshëm dhe i mban flokët të ndjehen të lehta”. Kontrolli i buzës She is Bomb rrëshqet flokët mbrapa dhe mban flokët e foshnjës në vend për bishtat dhe simite e saj.

 

Burimi: vogue.com