Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Si e ka ndryshuar COVID lidhjen tonë me grimin

Viti 2020 i ka rrokullisur jetërat tona. Në vend se të shkojmë në punë dhe të punojmë aty në zyrë nga e hëna deri të premten, ne i kemi kontruktuar tavolinat e punës në shtëpi. (Tungjatjeta nga tavolina ime e ngrënies.) Në vend se të vishemi ashtu siç është më së miri, ne jemi duke jetuar me asgjë tjetër me pizhame. Dhe, nuk duhet të na vije si befasi që shumica prej nesh i kanë ndezuar rutinat e grimit dhe përkujdesjes ndaj lëkurës, gjithashtu.

Kur pyeta kolegët e mi redaktues të bukurisë për rutinën e tyre të grimit para-COVID, përgjigjet e tyre varionin nga nëntë jardë të tërë në super minimale. Ndërsa rutina e përditshme e përbërjes së Kathryn F. përbëhej nga abetare, fondatina, skuqje, theksues dhe buzëkuq, Christina F. qëndroi në Ekranin e Gjelbër të Farmacy për mbrojtjen e SPF, pak nga Boi-ing Hydrating Concealer i Benefit Cosmetics, një spastrim i skuqjes. në faqe dhe ndoshta ndonjë theksues – vetëm nëse ajo ndihej ~ ekstra ~ e zbukuruar.

________________________________________

Papritmas, ne e gjetëm veten në bllokim me thirrjet video duke u bërë kulmi i ndërveprimit shoqëror. Ndërsa shumica prej nesh po i përmbahemi një rutine minimale, çdo ons përbërje që po aplikojmë këto ditë është thjesht për motivim personal.

________________________________________

Kathryn F. dhe Christina F. përdorin përbërjen si kohën e tyre për të luajtur dhe për të krijuar pamje si një rrugë krijuese – edhe nëse është vetëm për selfie. Nga ana tjetër, Des A., ngazëllyhet ende kur provon balsam / shkëlqyes buzësh të reja dhe qerpikë të rremë që e bëjnë atë të ndihet më e sigurt. Victoria V. gjen që përbërja të jetë një formë arti terapeutik, veçanërisht në këto kohë kaotike.

________________________________________

Kujdesi për veten duket ndryshe për të gjithë. Bëni gjithçka që ju bën të ndiheni mirë. Pavarësisht nëse po e mbani të qëndrueshme rutinën tuaj të përbërjes ose përqendroheni në kujdesin e lëkurës si unë, shijojeni atë. Bëhuni krijues me përbërjen tuaj si një formë e vetë-shprehjes, ose shijoni kohën shtesë / qetësinë shpirtërore që vjen me mos mbajtjen e përbërjes çdo ditë. Pavarësisht, tani është koha të rivlerësoni marrëdhënien tuaj me përbërjen dhe të përqafoni gjërat që ju sjellin vërtet gëzim dhe besim.

 

Burimi: beautylish.com