Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Postimet më të mira të bukurisë të javës në Instagram: Shay Lia, Serena Williams dhe të tjera

View this post on Instagram

Be Yourself.

A post shared by Shay Lia (@shayliasphere) on

Kaqurrelet e mëdha të bëra me brushë hapi udhë për postime mbresëlënëse në Instragram në javën e shkuar. Këngëtarja Singer Shay Lia hapi udhë, me stilin e flokëve kaqurrele e titulluar: “Bëhu vetja.” Modelja dhe themeluesja e Tender, një organizatë jo-fitimprurëse e grave duke i bërë materialet esenciale të qasshme, me spirale të hedhura në ponytail derisa ndarja e realiteteve të përpjekjeve për të futur bebushin në gjumë. Ndërkohë, shkrimtarja e teksteve për këngë Cosima e përqafoi një stil siç është braid-out.

Shkëlqim i madh është në përpara dhe në qendër poashtu. Ali është kthyer me një pamje të guximshme grimi. Këtë herë, me një përkujtim të ngjyrave të ylberit të vërbuara me shkëlqim tek “Dyqani me pronar nga një person me ngjyrë,” dhe “shpenzoni të hollat në diçka që ia vlen dhe përfitoni diçka të mirë nga ai shpenzim!” Të sapomartuarit Aweng Ade-Chuol dhe Alexus Ade-Chuol shkëlqyen për një kohë të gjatë, me fije me ngjyrë të zezë korbi dhe me sy të tymosur, “në disa lëvizje të vërteta prindërore.” Ngjajshëm, Serena Williams e përqafoi një paraqitje goditëse të qepallëve me një kot të trashë të vijezuesit të lëngshëm që kombinohet për bukuri me buzë të kuqe dhe me bishtaleca ngjyrë ari.

Në një shënim të ndryshëm, modelja Mona Tougard tha “tung, tung ” tek vetullat e saj, derisa Paloma Elsesser e shkëlqyer u kënaq duke qëndruar në natyrë afër lumit, duke e ndarë një mësim shumë të rëndësishëm me përcjellësit e saj në Instagram. “Fatphobia është kundër së zezës dhe përderisa ne vazhdojmë të hetojmë shijet dhe idealet tona, ne gjithmonë duhet ta kujtojmë atë,” kishte shkruar ajo.

View this post on Instagram

bawdy lookin like milk, word to Luda

A post shared by Imani Randolph, not Rudolph 🙃 (@champagnemani) on

View this post on Instagram

🤍🕊🤍🕊🤍

A post shared by Cosima 🕊 (@cos1ma) on

View this post on Instagram

SHOP BLACK OWNED!!!!!!! • • It is so important, especially now, to buy black. Put your dollars towards something good and get something good out of it!! Support black people every way you can!! This means supporting our businesses too!! And no, just because the owner is black doesn’t mean the quality of the items are cheaply made. And no just because the owner is black doesn’t mean the prices of the items are gonna be low. Some of these brands are black woman owned and/or black lbgtqia+ owned. So please: treat yourself and help the cause!!!!! Here are my fav black owned businesses: @imaniezell @thegroovycrew @mayah_hatcher @themattressmovement @uomabeauty @abike.studio @summerangelboutique @theayelavibes_ @shopsloh @sio.studio @tyrellbrand @hiddencult @playganggear • • PLEASE TAG YOUR FAVORITE BLACK OWNED BUSINESS IN THE COMMENTS!!!! Tag their business and tell us what they sale!!!

A post shared by *.。.☆ ・A L I・*:.。.☆* (@sweetmutuals) on

View this post on Instagram

On some real parental moves ⚡️

A post shared by Mrs.Aweng Ade-Chuol (@awengchuol) on

View this post on Instagram

Bye bye brows

A post shared by MonaLisa (@mona_tougaard) on

View this post on Instagram

🌿🌹🍄

A post shared by Indya Moore (@indyamoore) on

View this post on Instagram

just a honey 🍯 dewing thangs #bts 🎥 #arting

A post shared by LION BABE (@lionbabe) on

 

Burimi: vogue.com