Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Postet më të mira të javës në Instagram: Adut Akech, Ashley Graham…

Java e kaluar në Instagram ishte e mbushur me përkujtesa për tu relaksuar. Për fillestarët, Tracee Ellis Ross i udhëhoqi përcjellësit e saj përmes sesionit të udhëzuar shumë të nevojshëm. “Merrni frymë pasi që ne lejojmë që të numërojmë çdo votë” shkruajti ajo. “Merrni frymë. Bëhuni të durueshëm. Rrini aty ku jeni. Ndjeni atë të tërën.” Ndërkohë, Sean Broën na ka sjellur një këshillë dushi që na shton disponimin: “Unë e përcaktoj vetë-përkujdesjen si lulet për dushin.” Ngjajshëm, Emily Ëeiss na kujtoi që një banjo e vogël nuk të lëndon kurrë. Pastaj, Keri Shahidi shijoi një llojë të ndryshëm të terapisë: një stil kërcimi dance break të obligueshëm.

Kur vije puna tw shkwlqimi, Anaa Sabre përdori ngjyrë roze në qepallët, buzët dhe faqet; kombinimi çiftëzohet bukur me flokë të lëmuar, të ndara në mes. Për më tepër, artisti i thonjve Mei Kawajiri shërbeu një manikyr “duar kompjuter” për artistin Yesh, ndërsa Guido Palau tregoi një tjetër test flokësh; kësaj here duke shfaqur kaçurrelat dhe valët me gëzof në modelin Ombeline. Duke folur për kaçurrelat, Adut Akech tronditi bërthamat që u kaluan në një vijë spiralesh të saj.

Koha familjare ishte në listën e përparësive edhe në javën që shkoi. Ashley Graham na dha një vështrim brenda ekskursionit të saj të ditëlindjes në natyrë, ndërsa dyshja me shkëlqim Vernon Francois dhe vajza e tij, Xéla, i dërgoi të gjithëve një bollëk dashurie dhe drite për të filluar javën ashtu si duhet.

 

Burimi: vogue.com