Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Pamjet transformative

Kur është një festë e modës, tapeti i kuq është i garantuar të jetë një spektakël madhështor. Kështu ndodhi në natën e çmimeve të CFDA, ku modelet, të famshmit si dhe dizejnerët, të gjithë erdhen me pamje transformative, nga stilet e reja të flokëve në pamje të guzimshme të grimit të syve.

Bella Hadid

CFDA Fashion Awards - Arrivals

Modelja u shfaq me pamje të flokëve të lëmuara me kaçurrele të ngushta të lëshuara. Ato i dhanë asaj një kornizë të bukur të pamjes së sajë të konturuar, bronzuar dhe me shkëlqim.

Shailene Woodley

image

Aktorja kishte përdorur një grim minimal, duke e përqëndruar grimin vetëm tek sytë, për të dhuruar një pamje të bukur me ngjyrë portokalli.

Yara Shahidi

image

Aktorja dukej fantastike me flokët e saja me bisteka të imët të kapura. Gjithashtu edhe lëkura e saj që gjithnjë shkëlqen u veçua mbrëmë.

Jennifer Lopez

image

Ylli i natës u shfaq me bishtalecin e saj të preferuar: bishtalec elegant me volum si dhe lëkura e saj e theksuar dhe me shkëlqim.

Ashley Graham

image

Nën atë kapelën dramatike shihej pamja e syve të maces, e pasuar me një hije të syve me shkëlqim.

Winnie Harlow

image

Modelja u shfaq me flokë të shkurtër retro me balluke, përderisa sytë e saj kishin trendin e eyeliner-it të  bardhë që po e shohim shumë kohën e fundit.

Elsa Hosk

image

Mbase mund ta keni gabuar VS engjullin për një barbie të nderuar nga CFDA, me floktë e saja bjonde të akullta dhe një buzëkuq ngjyrë roze të ndezur.

Ciara

image

Ciara dukej vërtet bukur me një pamje të grimit uniform ku përfshihej: konturi i rëndë, qepalla metalike si dhe buzë me shkëlqim. Ato i pështati mirë me 2 dreda me tone të ndryshme të vendosura në floktë e saja.

Emily Ratajkowski

image

Përderisa të tjerët në tapetin e kuq rrezikuan me pamjet e tyre, nganjëher ja vlen të ndjekësh klasiken. EmRata mahniti me valët e lëshuara të thjeshta si dhe buzët e kuqe.

Teyana Taylor

image

Këngëtarja është njëra ndër të paktat që mund të duket bukur me balluke të shkurtëra. Lëkura e sajë e patëmetë dhe grimi nude dukej për mrekulli nga çdo kënd.

 

Burimi: theskincareedit.com