Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Oribe po lanson produktet e reja për flokë…

Marka thotë se ka një kërkesë në rritje nga konsumatorët që janë duke përqafuar flokët e tyre natyrale.

Marka e kujdesit për flokët Oribe, ka njoftuar lansimin e dy produkteve të reja të formuluara posaçërisht për flokët ngjyrë hiri, të bardha dhe argjendi. Bashkimi me familjen “Silverati” është një maskë trajtimi ilumizuese dhe një pomadë ilumizuese.

Në një njoftim, marka thotë se lansimet e reja vijnë pasi që më shumë konsumatorë “po zgjedhin të përqafojnë ngjyrën e tyre natyrale të flokëve dhe strukturën”, e cila nga ana e saj ka krijuar “kërkesë për produkte që ushqejnë dhe forcojnë hijet ngjyrë hiri, argjendi dhe të bardha”. Përveç vetive të tyre të shkëlqimit, lansimet e reja janë gjithashtu të mbushura me përbërës për të ndihmuar në rivendosjen e forcës dhe elasticitetit, si dhe hidratimin.

Ne biseduam me Yasmin Mortazavi, menaxhuerin e marketingut dhe kategorisë për Oribe Canada, i cili tha se linja ishte formuluar posaçërisht për të ndihmuar në mbrojtjen e mplakjes dhe zbardhjes së flokëve nga agresorët e mjedisit, konkretisht në parandalimin e zverdhjes së fillesave. “Oribe me kujdes të shtuar e prodhon çdo produkt për të trajtuar nevojat dhe shqetësimet specifike të flokëve. Në rastin e mplakjes së flokëve, përbërësit kryesorë përdoren për të parandaluar zbehjen, tonet e verdha dhe humbjen e elasticitetit,” na thotë ajo. “Për shembull, ekstrakti Arctic  Root ndihmon në rivendosjen dhe ruajtjen e elasticitetit për të përmirësuar strukturën e flokëve të mplakjes; ekstrakti Snow Mushroom hidraton menjëherë dhe ndihmon në ruajtjen e barrierës natyrale të lagështisë së flokëve dhe kokës; Argan Oil shton shkëlqimin e lehtë, zbut flokët e trasha dhe të brishta dhe ndihmon në mbrojtjen nga thyerja; ekstrakti European Silver Fir hidratizon intensivisht për të mbrojtur kundër ndotjes dhe dëmtimit të radikalit të lirë, ndërsa parandalon shenjat e mplakjes së parakohshme dhe se përzierja e pigmenteve të kaltra dhe argjendi ndriçojnë flokët ngjyrë hirii, argjendi dhe të bardha, eliminon tonet e verdha dhe ndihmon në parandalimin e heqjes së ngjyrës.”

Të dy produktet janë gjithashtu të testuara nga dermatologu, të lira nga parabenët, sulfatet dhe klorur natriumi, si dhe janë pa vegan, pa përbërës eksperimental kafshës dhe pa gluten.

 

Burimi: fashionmagazine.com