Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Njohuritë rreth artit për thonj: prekja e Midas

Mirëserdhët tek #ManiMonday, një seri videosh kjo në të cilën ne shfaqim sesi të krijohen dizajnet artistike dhe origjinale për thonj në baza mujore.

Pa dyshim që një sasi e vogël e ngjitësit në shtratin tuaj të thoit është një përforcues. Por në mënyrë që të kemi thonj më të butë dhe të ndriqueshëm, ne kërkuam opinionin e manikyristes dhe drejtores kreative të studios për thonj Paintbox nga New York, Julie Kandalec, e cila ka qendisur një dizajn të ndrydhur që ndihet modern, i freskët dhe që sjellë kënaqsi. Thurja e sofistikuar përfshinë piketimin në mënyrë rrethore me ngjitës ngjyrë ari tek baza mbi thoin që është i lyer me ngjyrë të bardhë. “Ngjitësi i bukur krijon pika të errëta dhe të dendura.” thotë Kandalec. Derisa pamja është jashtëzakonisht e lehtë për ta bërë ju vet, nëse dëshironi që sferat tuaja të duken në tërësi uniforme, merrni një vegël për piketim për të depozituar llakun ngjitës, kundrejt thithjes së sipërfaqes me majen e brushës së gjerë. “Me këtë dizajn, ju arrini një ndikim maksimal me përpjekje minimale,” thotë Kandalec. Merrni detajet në këtë video!

 

Burimi: instyle.com