Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Një shikim ndaj evoluimit të flokëve ikonike të Harry Styles

Djaloshi i frontmanit i grupit tek aktori i zhurmshëm te ikona e modës, ylli i kopertinës së dhjetorit Harry Styles ka shijuar një karrierë të shënuar nga lëvizje të mëdha dhe të guximshme. Gjatë rrugës, koka e flokëve (e mrekullueshme e pamohueshme) e flokëve të yllit pop ka shërbyer për të bërë jehonë të rritjes së tij, duke shënuar tranzicione me stilim të lëngshëm mbi qafë që shërbeu për të plotësuar prirjet e tij të parëndësishme.

Ditët e One Direction të Styles erdhën me një leckë të ndritshme me kaçurela jo mjaft të veshura të zhveshura në ballë, të ngritura deri në lartësi voluminoze, ose të shtyra mbrapa nga shiritat e panumërt të pëlhurave. Ndërsa filloi të përqafonte identitetin e tij si një stilist – tani më shumë një shtyllë kryesore – Mana e Styles ishte atje për të amplifikuar kauzën e tij, duke u kthyer përsëri në spastrime gjithnjë e më të larta, duke u rritur gjatë gjithë kohës. Deri në vitin 2015, flokët zeshkanë të rrëmbyeshëm të gishtave të Styles ishin pa dyshim të gjata, duke ndalur disa inç para shpatullave të tij dhe duke i ofruar tees dhe xhinse të rastësishme një tërheqje grunge ndërsa kompensonin me art opsione më elegante, si kostumi me lule që ai veshi për qilimin e kuq AMAs të atij viti .

Pastaj erdhi prerja e flokëve e dëgjuar në të gjithë botën, një transformim mbi qafë i zgjedhur për të shoqëruar rolin e Styles në Dunkirk të Christopher Nolan. Pres gjithashtu përkoi ngushtë me publikimin e vitit 2017 të albumit të titulluar debutues të Styles, duke sjellë kështu vizualisht një fazë të re të karrierës së tij. Nga atje, multi-vizatimi ka shijuar një marrje më të lëmuar të manës së tij, duke zgjedhur kurora me krehër dhe flokë me kaçurrela me teksturë, duke bërë volejboll midis gjatësisë mesatare dhe të shkurtuar, por është shumë më i shkurtër se niveli i tij i gjatësisë së kaluar. Për një paraqitje në Brit Awards 2020 këtë Shkurt, Styles bashkoi një cjap me një pamje të bukur, flokët e tërhequr lart në segmente për një ndjenjë të gëzueshme – u bënë gjithnjë e më mbresëlënëse kur përfunduan me një tel të thjeshtë margaritarë. Dhe për historinë e kopertinës së dhjetorit të Vogue, Styles del nga një vit ciklonik me një prerje të hijshme, një stil aq i çrregulluar siç duket vetë ylli. Këtu, një vështrim i shpejtë në evolucionin tërheqës të flokëve të Styles.

 

At the World Premiere of 'The Chronicles Of Narnia The Voyage Of The Dawn Treader' in November 2010.

 

At the Burberry Prorsum show at London Fashion Week September 2012.

 

Image may contain Harry Styles Human Person Face Clothing Apparel Scarf Suit Coat and Overcoat

 

At the American Music Awards in 2015.

 

At the British Fashion Awards in 2014.

 

Image may contain Harry Styles Human Person Clothing and Apparel

 

At the DUNKIRK New York premiere in 2017.

 

Image may contain Harry Styles Human Person Skin Fashion Premiere Clothing Apparel Suit Coat and Overcoat

 

Image may contain Harry Styles Human Person Face and Home Decor

 

Image may contain Harry Styles Human Person Clothing Suit Overcoat Coat Apparel Fashion and Premiere

 

Burimi: vogue.com