Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Një pamje nga brendia se si Zazie Beetz u bë gati për ceremoninë Oscars

Zazie Beetz shkëlqeu nga koka tek këmbët gjatë pjesëmarrjes së saj të parë në cerenominë e Oskar-it. Një prezantuese për natën e madhe, ylli Joker rrëshqiti në — ose me fjalët e saj, u “qep në” – një set Thom Browne me dy pjesë në të zezë, i cili përmbante një korse të rripave, me një hem të prerë dhe një minifund slim fit. Choker “Divas” Dream me theks të smeraldit, e cila ishte stolisur me diamante me vlerë prej 120 karatëve, shtoi një pop të ngjyrës në ansamblin e aktorit gjermano-amerikan.

E frymëzuar nga fustani i Beetz, artisti i grimit Tyron Machhausen dëshironte të ngjallte një markë shkëlqimi më të nënvlerësuar duke i dhënë asaj lëkurën e ndezur, faqet e bronzit delikate dhe sytë e butë dhe të tymosur (shtrimin dhe përzierjen e lapsave Chanel Stylo Yeux në Mat Taupe dhe Black Wood). “Kur pashë veshjen e Zazie, e dija se doja ta mbaja grimin e saj të thjeshtë dhe bashkëkohor,” shpjegon ai. “Unë kam dashur të imitoj një pamje të veshur, sikur të vija nga një mbrëmje një natë më parë, por gjithsesi me shkëlqim dhe që dukej i freskët.” Kjo frymë iu përgjërua “manikyrit francez me një kthesë” – sugjerime të tjera të pikësuara me një manikyr të zi shkëlqyes nga artistja e thonjve Gina Oh.

Gjithmonë një për t’u eksperimentuar me Afron e saj natyrale “Ne jemi të gjithë për të ndryshuar stereotipe dhe për të ndryshuar mënyrën se si gratë me ngjyra perceptohen në qilimin e kuq”, tha ajo për Vogue – flokët e saja me dredha ishin formuar në një updo të mrekullueshëm nga stiluesi për flokë Lacy Redëay.

Këtu, Beetz ndan snaps nga seanca e saj glamuroze “Mëngjesi me Bulgari”.

 

“Duke i shikuar disa stoli ku i tërë grupi imështë i angazhuar për pregtitjen time! Tyron Machhausen e kemi për grim, Lacy Redway për flokë, Solange Franklin si stiliste dhe Bettinan si eksperte për thonjt!”

 

 

Burimi: fashionmagazine.com