Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Ngjyrat e llaqeve të thonjëve që duhet ti provoni këtë pranverë!

Luftoni manikyrin e mërzitshëm me ngjyrat e llaqeve më interesante për momentin.

1. Shkëlqimi i Mariah Carey-t

Related image

Thonjët me xixëllima janë shumë argëtuese dhe një mënyrë për të shtuar shkëlqimin në pamjen tuaj. Arti më i mirë i thonjëve tani
për tani janë thonjët ombre me xixëllimë. “Thonjët me xixëllimë janë një mënyrë e përsosur të gjallëroni pamjen tuaj pa pasur
nevojë të ndërroni garderobën tuaj”

2. Të bardha

Image result for white nails

Thonjët e bardhë janë shumë të mira nëse doni të rrisni shkëlqimin pranverorë dhe në të njejtën kohë të dukeni më e freskët dhe
e pastërt.”Më pëlqen manikyri i bardhë pasi që dallohet pa tërhequr vëmendjen nga veshja juaj apo pa u ndeshur me të. Sigurohuni
që e bardha është e thellë dhe e padepërtueshme për të arritur efektin e plotë”.

3. Vjollce e këndshme

Image result for lilac nails

“Në përgjithsi, shoh që hijet pastel për momentin janë një hit i madh si: e kaltërt, e verdhë, roze dhe vjollce” thot Hadley.
“Ngjyra vjollce është e përsosur për një pamje rinore dhe të butë”.

4. Ngjyra ylberi

Image result for iridescent nails

Ngjyra ylberi është mënyra e përsosur të gjallëroni manikyrin tuaj dhe të shtoni një shkëlqim veshjes suaj. “Hijet e ngjyrës së
ylberit janë shumë joshëse në të gjitha llojet e lëkurës”, thot Hadley.

5. Shkëlqim neon

Image result for neon nails

“Ngjyrat e ndritshme janë të bukura për pranverë” thot Hadley. “Qoftë vendosni që të bëni manikyrin tërësisht me neon apo ndonjë
lloj arti me neon, pamja e thonjëve do të shkëlqej sidoqoftë”. Ngjyrat e preferuara janë: e gjelbërt dhe portokalli.