Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Nga Marilyn tek Kate, këtu janë 20 bjondet më ikonike të të gjitha kohërave

Ka diçka në ajër, si të flokëve disi, me fytyrat e famshme majtas, djathtas dhe në qendër momentalisht duke i absorbuar ndjenjat për flokët bjonde. Nga Kaia Gerber dhe Emily Ratajkowski tek Kylie Jenner, yjet – që të gjitha duket se janë duke i rimarr flokët e tyre ngjyrë brune – pikërisht në kohë vere. Por a do të konsideronit që t’i bëni flokët bjonde? Nëse përgjigjja është po, (por edhe nëse është jo) lejoni kronikën e Vogue të showbizit të bjondeve ikonike  botërore të ju frymëzojnë për të rritur çmimin tek konsultimi i juaj i rradhës lidhur me ngjyrën e flokëve.

 

January 1960
1/20

Marilyn Monroe

E rinuar për flokët e saja bjonde, Marilyn ka veshur një fustan të stolisur të kombinuara me valoret e saj që janë të drejta të rezervuara.

© PA Photos

2/20

Debbie Harry

Bjondja ikonike përmes dhe përmes, flokët e zbardhura të Debbie Harry përshtaten në mënyrë të përsosur me statusin e saj ikonik të muzikës pank.

© Getty Images

3/20

Kate Moss

Flokët e puthura nga dielli të Kate Moss janë rinuar për të qenë gjithmonë me stil, edhe nëse është në ndonjë festifal apo në ballinën e revistës Vogue.

© Julien M. Hekimian

Image may contain: Human, Person, Woman, Female, Teen, Blonde, Girl, Kid, Child, Rihanna, Necklace, Jewelry, and Accessories
4/20

Rihanna

Si një mastere e bjondes siç është çdo ngjyrë tjetër, Rihanas much a master of blonde as she is every other colour, Rihanna u përkujdes për flokët e saja që të jenë joqëse gjatë 2012.

© Rex Features

Image may contain: Clothing, Apparel, Lingerie, Underwear, Human, Person, Face, Bra, and Female
5/20

Madonna

Pas xhirros së saj të vitit 1990 Blonde Ambition, statusi i Madonnas si një ikonë perokside u mbështjellë.

© Rex Features

Image may contain: Gwen Stefani, Woman, Human, Female, Teen, Girl, Kid, Blonde, Person, Child, and Face
6/20

Gwen Stefani

Një gjyle me një përdredhje – Gwen Stefani gjithmonë gjenë mënyrë për të mbajtur flokë mbjonde të zbehta që duken të freskëta.

© PA Photos

7/20

Claudia Schiffer

Një bjonde tjetër ikonike, flokët bjonde të Claudia Schiffer janë po aq të shkëlqyera aq edhe sa mund të jenë.

© Joe Maher

8/20

Beyoncé

Një kombinim fantastik i ngjyrës mjaltë të ndriquar me ngjyrën karamele, Princesha Bey sjellë një bjonde të mirë.

© Isaac Brekken

Image may contain: Dress, Clothing, Apparel, Plant, Flower, Petal, Blossom, Human, Female, Person, Pamela Anderson, and Face
9/20

Pamela Anderson

Valoret e zbardhura nga rrezet e dieillet të Pamela Anderson ishin pjesë integrale në paraqitjen e saj tek revista e famshme Baywatch që e bëri atë të famshme.

© PA Photos

Image may contain: Musical Instrument, Guitar, Leisure Activities, Human, Person, Electrical Device, and Microphone
10/20

Courtney Love

Princesha e muzikës granzh nuk është e frikësuar nga rrënjët e saj të errëta , duke i sjellur flokëve të saj bjonde një cilësi të hijshme.

© PA Photos

11/20

Gwyneth Paltrow

Ndjenjë si e një goce e Kalifornisë të Gwyneth Paltrow është tërësisht e reflektuar në flokët e saj pas bjondeve të zbardhuara.

© Manny Carabel

12/20

Dua Lipa

Bjonde platine përmbi, gllabëruese në pjesën e poshtme – Dua Lipa nuk luan sipas rregullave të ndonjerit.

© Stephane Cardinale – Corbis

13/20

Cynthia Erivo

Flokët e zbardhura të Cynthia Erivo për një pamje që është bjonde dhe e bukur.

© John Shearer

June 20 2011
14/20

Donatella Versace

Donatella ia përshtatë flokët e saj të akullta bjonde më një fustan të lëkurën së dekoruar.

15/20

Princess Diana

Flokët bjonde me dukje rëre të Princesës Diana ia kishin lakmi shumë njerëz.

© Tim Graham

16/20

Reese Witherspoon

Siç gjalpi që nuk do të shkrihej. Bjondet me shije mjalte të Reese Witherspoon është në përputhje me fytyrën e saj.

© Frazer Harrison

17/20

Kristen Stewart

Prerjet buzz të zbardhura bëhen më tërheqëse sesa Kristen Stewart më 2017.

© Mike Pont

18/20

Gigi Hadid

Një shije karameleje tek ngjyra bjonde,  Gigi Hadid e mbanë flokët e saja të gjata në mënyrë të mahnitshme më 2017.

© Noam Galai

19/20

Margot Robbie

Margot Robbie demonstron se si të nxerrim më të mirën nga rrënja e riritur.

© Stefanie Keenan

20/20

Ciara

Majet e poshtme të qelura të Ciaras janë një opcion për ato që janë të etura që të eksperimentojnë me pamjen e qelur.

© Gregg DeGuire

Burimi: vogue.co.uk