Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Natyrisht, hapi i parë është krijimi i një shkëlqimi supernatyral

Dy orë para se të filloj 2020 BAFTA, gjërat jonë duke “shkuar shkëlqyeshëm” brenda hotelit ku po qëndron Emilia Clarke në Londër. Duke u bërë gati me “ekipin e mrekullueshëm të ëndërrave” ylli i filmit serial Game of Thrones dhe ambasadori i sapoemëruar Clinique Global janë duke kërkuar nga artisti i grimit Lynsey Alexander dhe stiluesi për flokë  Sam McKnight për t’i ndihmuar asaj në grimimin e një stili të viteve 90-ta, “Mendoni për supermodelet e viteve 90’, por unë – unë nuk jam supermodele!” tha ajo duke qeshur.

Natyralisht, hapi i parë është krijimi i një shkëlqimi supernatyral. “Një natë më përpara, provoja të ndihesha shumë mirë: kam pirë shumë ujë dhe kam fjetur shumë,” tha ajo. “Asnjëra nga këto nuk ndodhi në natën e kaluar.” Por, falë përdorimit të serumit të saj të veçantë Clinique ID – një përzierje e përshtatur e bazës hidratuese të xhevahires që është dramatikisht e ndryshme si dhe përforcues koncentrat aktiv të formuluar që ndihmon në evitimin e lodhjes – do ta bënte dallimin. Ngrohja e kësaj përzierje në duart e saj e bën atë të lyhet në ngjyrën e saj të lëkurës. “Ne bëjmë vërtetë përgatitjet e duhura në mënyrë që lëkura të duket e bukur dhe e mahnitshme, e cila me të vërtetë ju duhet gjatë performancës në qilimin e kuq,” shpjegon ajo. “Ju do të dëshironit të dukeni e freskët dhe lëkura e juaj të duket e njomë.” Atëherë koha është që të lejoni që Alexander të bëje punën e vet magjike, duke i dhënë Clarkut një shkëlqim të gdhendur, sy të tymosur dhe të kuqrremtë si dhe set të qerpikëve natyral. Pas kësaj, Clarke i kthehet McKnight për një shignon të gdhendur, e cila flokët i futë në vend me përdorimin e sprejit për flokë.

“Bërja e flokëve me rruza është fantastike!” thotë Clarke derisa është duke shkelur në qilimin e kuq në sfilatën pranverore Schiaparelli 2020, e cila karakterizon siluetën e pëlhurës spaghetti e qepur shndërritshëm në formë skeleti. “Kjo është kuturë, zonja dhe zotëri.” Pasi të jetë fokusuar kamera tek ajo duke rrëshqitur në fustanin e saj, Clarke është vendosur – “Ta da, ajo është e gatshme!” – dhe e gatshme të shkëlqej në tapetin e kuq ashtu siç i ka hije.

 

Burimi: vogue.com