Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Magic arganoil nook. Magjia e flokëve tuaja

Si të gjitha përrallat, le të fillojmë me “Na ishte një herë…”

Na ishte njëherë një vajzë e re me flokë të gjata e cila kishte dëshirë që të llastohen me prerje ekstravagante, ngjyra dhe stile flokësh. Ajo kurrë nuk u ndal së praktikuari çfardo ideje të çuditshme që vinte në mendjen e saj. Por në mes të flokëve dredha dhe produkteve kozmetike, vajza e gjorë e gjeti vetën e saj të ballafaquar me maje të ndara, me elektrizim perfid të flokëve dhe aleatët e saj: flokët e thata, maje që thehen dhe flokë të brishta.

Vajza e gjorë, duke mos e ditur se si të ballafaqohet më të gjitha këto krijesa të frikshme, vendosi që t’i mbaj flokët e saja të burgosura në thurje dhe të mos i ketë zgjidhur ato më derisa të gjejë një ilaç efektiv që t’i ketë sjellur prap në jetë flokët e saj të dashura, ashtu siç ishin më herët.

Ai nuk e kishte ditur ende atë, në botën magjike të Nook Magic ArganOil, një ilaç magjik çudibërës ishte duke lindur, për këdo që dëshironte ta përdorte, i jepte shkëlqim flokëve.

Pas një hulumtimi të gjatë në internet, ai gjeti një butik në të cilin kishte këtë ilaç.

Vajza zbuloi se linja e Magic ArganOil ishte bërë nga shumë produkte për përkujdesje ndaj flokëve, prandaj ajo morri me vete tre përbërës esencial për të krijuar një ilaç të fuqishëm: një shampon, një maskë dhe një vaj.

A e keni ditur që vajrat kanë fuqi magjike në flokët tanë? Lexoni artikullin dhe zbuloni efektet pozitive të vajrave natyrale për flokët tanë.

Është ideale për flokë të trajtuara, të thata, të plogështa, të elektrizuara, të pavitalizuara. Është ideale poashtu për trajtime bukurie SPA dhe rituale. Veprimi intenziv i vajit trajtues është i dizajnuar për flokë që i nënshtrohen vazhdimisht trajtimit apo stresit, si mekanik poashtu edhe ambiental, e rigjeneron strukturën e flokut, duke bërë që të përforcohet dhe të ushqehet thellësisht: sjellë butësi të jashtëzakonshme dhe shkëlqim për të gjitha llojet e flokëve, posaçërisht për ato që janë të plogështa, eliminon majet e ndara, duke e parandaluar kështu formimin e tyre, i bën flokët dukshëm të shëndetshme, të forta dhe vitale, mbartë jashta anti-oksiduesit dhe veprim parandalues kundër dëmtimit që shkaktohet nga radikalët e lirë; për të tharë flokët, mbron dhe e mbështjellë flokun, duke e iluminuar intenzivisht refleksionet natyrale apo kozmetike, me flokë të lagura i liron flokët e ngatërruara dhe i bën ato më të buta.

 

Ky produkt mund të blihet tek UNI Cosmetics.