Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Madonna shfaqë një punë radikale me nuanca rozë

Madonna është princesha e transformimit. Prandaj, ishte vetëm çështje kohe para se ikona e popit t’i bashkohej grumbullit të individëve që i përqafojnë transformimet radikale të flokëve gjatë mbylljes duke debutuar me një pamje të re që e kishte bërë vet.

Derisa shumë persona i kanë përdorur ngjyrat për flokë duke i ndryshuar filterët e Instagramit për të kombinuar me gjatësitë me nuanca karameleje, Madonna vazhdoi më tej, duke debutuar një punë ngjyrë rozë pastel të freskët në një postim duke i inkurajuar ndjekësit e saj që të votojnë. “3 fytyrat e një vajze të cilat sapo votuan!!” kishte shkruar Madonna në titullin e bërë tag #BidenHarris2020-hashtagged share, e cila veçohej me selfie trio “Dilni dhe merrni përgjegjësi, njerëz!!” Në seritë e fotove të çastit, Madge ekspozoi shkathtësinë e flokëve të saj të lara në ngjyrë rozë, në stil të mprehtë dhe të valëzuara me fryerje dramatike të buzëve, me qerpikë të plotë dhe mollëza të lyera me ngjyrë të kuqe.

Në bazë të stilistës Nicola Clarke, nuanca rozë ishte punë dore me kremën semi-permanente Crazy Color’s në Candy Floss. “Ishte e butë, e bukur dhe ngjyrë rozë e përsosur” kishte shkruar Clarke në Instagram.

Në një postim tjetër, Madonna kishte shpërndarë një video të saj (ballina e revistës “Fever” e vitit 1992 nga albumi i pestë i saj, Erotica) duke e bërë grimin e saj dhe spërkatjen në aromës e saj të re Madame X  pasi që stilisti i flokëve Andy Lecompte, kishte tharë gjatësitë e saj fluroshente të skuqura.

Derisa Madonna ka eksperimentuar më parë me nuancat saccharine—ai kishte bërë ombré të ngrohta rozë në vidoe spotin e saj të bërë në 2015 “Bitch I’m Madonna”—puna me ngjyrë rozë është, natyrisht, një strategji për ta shtuar i disponimin.

 

Burimi: www.vogue.com