Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Lili Reinhart dëshiron që të ndaloj stigmatizimin kundër akneve

Aktorja flet për trendet e grimit, stilet e flokëve që duhet t’i merrni parasysh dhe pse ajo e gjenë paqen kur është vetëm.

Ju mund gjithmonë të llogarisni tek Lili Reinhart për ta mbajtur tenin e fytyrës tuaj të vërtetë. Aktorja është një avokuese me zë për shëndetin mendor dhe pozitivitetin e trupit, ka aftësi që me hijeshi t’i largoj ofendimet në mediat shoqërore, dhe po, Postmate’d Dairy Queen tek dhoma e hotelit të saj. A vëreni se çka dëshirojmë të themi?

Kështu që kur u kapëm me yllin e Riverdale në xhirimet e saj të parë në fushatën CoverGirl, ajo nuk mund të mos merrte me mend. “Ndihem shumë surrealiste të kesh të gjithë këta njerëz këtu për xhirimin tim në CoverGirl”, thotë Reinhart, i cili u rrit duke admiruar reklamat e markës me Rihannan. “Jam shumë e përulur”

Për të filluar fushatën e Reinhart si fytyrën e Koleksionit të ri Clean Fresh të CoverGirl, ne i kërkuam asaj t’i përgjigjej Pyetjeve të Mëdha të Bukurisë së Glamour. Këtu ajo tingëllon gjithçka, nga vetë-shprehja përmes grimit deri te pse duhet të ndryshojmë mënyrën e përshkrimit të strukturës së lëkurës në media.

Unë me të vërtetë e dua përbërjen në stilin euforisë – ngjyra dhe forma të theksuara në sy, me shkëlqim në të gjithë fytyrën. Unë mendoj se ajo shfaqje – dhe artistët e përbërjes përgjegjëse për atë shfaqje – me të vërtetë kanë hapur shumë dyer për njerëzit që të bëhen super krijues kur bëhet fjalë për xhirimet dhe pamjet në tapetin e kuq, madje edhe për përbërjen e përditshme. Kur shkova në një ngjarje jo shumë kohë më parë, unë kërkova që grimeri im të vinte një copë argjendi të asaj që dukej pothuajse si plastike me shkëlqim në rrudhën e syrit tim, kështu që dukej sikur të kisha një rrudhë metalike të prerë argjendi. Është kënaqësi të eksperimentosh në atë mënyrë.

 

Cili është një trend i bukurisë që do të dëshironit të mos e kishit provuar kurrë?

Oh njeri. Them se kam rënë viktimë e mbingarkesës së vetullave. Jo domosdoshmërisht superthin, si vetullat e viteve ’90 të Drew Barrymore, por unë shkulja copat e përparme kështu që ishin më të shkurtra se sa duhej. Ata nuk ishin me pamje natyrale. Por fatmirësisht ata u shëruan – dhe tani i lashë vetullat të rriten.

Lëkurë e pastër dhe e freskët. Unë mendoj se pamja më e bukur e grimit fillon me lëkurën e freskët. Një themel i bukur është jetik për të gjitha ato pamje me të vërtetë të mira, të bukura glam – për mua gjithçka ka të bëjë me fillimin me lëkurën dhe sigurimin që duket mirë para se të shqetësoheni për sytë, ose për ndonjë gjë tjetër. Lëkura juaj është vendi ku vjen drita juaj.

 

Cili është një rregull bukurie që mendoni se është B.S.?

Më duket sikur “pjekja” e fytyrës tuaj me pluhur është disi e mbivlerësuar. Unë mendoj se është thjesht një lloj shtimi i produktit në fytyrën tuaj që nuk ju nevojitet vërtet. Nuk më pëlqen të vesh shumë produkt; Më pëlqen ta mbaj shumë të thjeshtë dhe të pastër. Kështu që unë kurrë nuk kam qenë një tifoz i madh i shtresimit në një bandë pluhur. Më pak ndonjëherë është më shumë. Jo, shumicën e kohës!

 

Plotëso vendin bosh: “Unë i dua flokët …”

I shëndetshëm. Unë përdor shumë Olaplex, i cili forcon flokët tuaj, në mes të seancave të theksimit. Unë kam për të marrë flokët e mi të stilit të ngrohjes për punë çdo ditë. Por për xhirimet e mia CoverGirl, ne po tregojmë valët e mia natyrore. Niceshtë mirë të nxjerr difuzionin dhe të lejojë strukturën time natyrale të flokëve të dalë në vend që ta thaj dhe ta drejtojë.

 

Ju udhëtoni vazhdimisht. Cili qytet ose vend ju jep frymëzimin më të madh të bukurisë?

Kur jam në L.A., ndihem sikur kam lirinë më krijuese të çmendem me grimin dhe të provoj pamje të guximshme. Unë mendoj se është një vend me të vërtetë i artë që njerëzit të jenë shumë eksplorues me përbërjen e tyre.

 

Ju jeni bllokuar në një ishull të shkretë. Cilat janë tre produktet që sillni me vete?

Unë do të sillja balsam buzësh sepse duhet të kem balsam buzësh me vete fjalë për fjalë kudo që shkoj. Unë përdor një nga Hanalei. Madeshtë bërë në Hawaii. Unë gjithashtu do të sillja një krem ​​hidratues që ka krem ​​kundër diellit. Dhe ndoshta një njollë faqe që mund ta përdorja edhe si njollë buzësh, si CoverGirl Clean Fresh Cream Blush. Unë i dua produktet kremoze që mund t’i përdorni kudo.

 

Cilat ngjyra jeni duke dashur në thonjtë tuaj tani?

Në të vërtetë nuk i bëj thonjtë shumë shpesh. Unë rrallë kam lustrim mbi to; zakonisht thjesht forcues i thonjve. Kur pikturoj thonjtë, ato zakonisht janë një trëndafili shumë nudo. Unë mendoj se do të pikturoja thonjtë e mi më shumë nëse nuk do të isha aq shumë në set dhe nuk do të shqetësohesha për vazhdimësinë.

 

Cila është muzika juaj e gatshme?

Më pëlqen shumë Tame Impala. Unë dëgjoj të ndjehem mirë dhe të qetësohem. Më pëlqen – si duhet ta them këtë? – qetësohem me muzikë. Kjo është një lloj e tërë vibe e jetës sime, duke qetësuar me qetësi.

 

Sa kohë kaloni duke u përgatitur?

Kam tendencën të mos kem shumë durim kur jam duke u bërë gati. Nëse do të shkoj në një ngjarje, ndoshta do të filloj të bëhem gati një orë më parë. Por nëse thjesht po dal për mëngjes gjatë ditës, ndoshta mund të bëhem gati për pesë minuta. Jam goxha i shpejtë.

 

Cila është mënyra juaj e preferuar për të marrë një moment për veten tuaj?

Më pëlqen të kaloj vetëm kohë, të them të drejtën. Unë mendoj se është e lehtë të mbingarkohesh, veçanërisht kur ka shumë njerëz që të shikojnë, bëjnë lojë me ty, kujdesen për atë se si dukesh dhe lloj fiksimi për çdo gjë të vogël. Unë gjej shumë paqe në kohën e vetme. Më pëlqen të bëj ditar dhe t’i nxjerr mendimet e mia në letër. Ndonjëherë kam një mendje shumë të shqetësuar, kështu që kur jam në gjendje të ndaloj, të qetësohem dhe të vendos stilolaps në letër, kjo më ndihmon vërtet.

 

Nëse mund të ndryshonit një gjë në lidhje me perceptimet e bukurisë, cila do të ishte ajo?

Ndoshta ideja që lëkura pa puçrra është më e bukura. Si dikush që ka luftuar me aknet, unë patjetër që jam ndjerë shumë më pak e bukur se njerëzit e tjerë për shkak të shpërthimeve. Dhe mendoj se ka padyshim një konceptim që njerëzit me lëkurë porcelani, me lëkurë qelqi, me lëkurë pa puçrra janë më të bukur. Ky është një imazh që do të doja ta shihja të ndryshonte. Mendoj se jemi drejtuar në drejtimin e duhur – shumë marka ngadalë kanë filluar të fotoshopojnë më pak në mënyrë që konsumatorët të shohin lëkurën e vërtetë të modeleve nga afër.

 

Cilat janë gratë që ju frymëzojnë më shumë tani?

Kjo është një pyetje e madhe. Unë me të vërtetë e dua dhe jam bërë afër Charli Howard, i cili është një model britanik. Ne u takuam në Instagram — Unë e ndoqa atë dhe filluam mesazhet. Unë mendoj se ajo është tepër e hapur për pozitivitetin e trupit. Unë i jam drejtuar asaj për shumë këshilla.

 

Burimi: glamour.com