Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Lajmet e kësaj jave që duhet t’i dini

Huda Kattan lansoi brendin e saj për përkujdesje ndaj trupit, Wishful

Linja për përkujdesje ndaj lëkurës e vlerërsuar shumë lartë nga Huda Kattan, u lansua më në fund këtë javë, së bashku me zbulimin e emrit të saj: Wishful. Deri më tani marka lansoi një produkt, Yo Glow Enzyme Scrub, i cili është një pastrim i butë, i prodhuar nga Koreja, që përdor AHA, BHA dhe enzima frutash për të shfuqizuar dhe shkëlqyer lëkurën. Vetë Kattan e përdor këtë produkt, siç shkruante në Instagram: “Unë mezi pres që të ndaj produktin me ju – një produkt ky që ka rikualifikuar plotësisht lëkurën time, më ka ndihmuar në shërimin e plagëve të akneve, ka zvogëluar poret e mia dhe e ka bërë lëkurën time të qetë dhe të butë”. Sipërmarrësi i rikthyer nga blogerët e bukurisë ka qenë e hapur për puçrrat e saj dhe pikat e errëta në të kaluarën, kështu që një linjë që synon të ndihmoj njerëzit të kapërcejnë problemet e tyre të lëkurës është një produkt i përsosur dhe mjaft i përshtatshëm. Wishful premton gjithashtu që të mos përdor filtra, kozmetikë ose photoshop në fushatat e tyre, duke ndërtuar një themel besimi për klientët e saj. Scrub Enzyme Glow është në dispozicion tani në shophudabeauty.com, dhe do të jetë në Sephora më vonë këtë muaj. Produktet e reja do të dalin në treg përgjatë vitit 2020.

Pat McGrath Labs është duke rënë një fshehëse në koleksionin Skin Fetish: Sublime Perfection

Pat McGrath Labs së shpejti do të nisë sistemin e tij Sublime Perfection Concealer, një shtesë e re e sistemit të famshëm Sublime Perfection Foundation. Të përfshira në këtë rënie janë 36 hije mbuluesve, një brushë e përzier dhe një pluhur i paqartë nën sy. Mbuluesi është një produkt me mbulim të plotë që synon nën sytë, dhe është formuluar me qeramidet dhe acidin hialuronik për të ruajtur qetësinë dhe hidratimin në grimin tuaj nën sy, pa sherime ose pjekje.

Millie Bobby Brown ka lansuar një koleksion grimi në festimin e ditëlindjes së saj të 16-të

Millie Bobby Brown do të mbush 16 vjeç (më 19 shkurt), dhe ajo do të festoj me një koleksion të ri grimi të quajtur 16 Urimet. Kjo rënie e re nga Firence nga Mills, marka e saj e bukurisë, sheh një gamë të hijeve me 16 nuanca shumëngjyrëshe, nga nuancat të ylberta rroze deri në një nuancë të kaltër të pluhurosur. Ajo gjithashtu ndahet magnetikisht në tre njësi të veçanta, duke e bërë të lehtë për të marrë disa ngjyra së bashku me ju, kudo që të shkoni. Së bashku me paleta, koleksioni sheh një duo maskë zhveshjeje dhe tre nuanca të shkëlqimit të buzëve. Për secilin që kërkon të marrë një lojtar me grimin e tij, 16 Urimet tani janë në dispozicion në faqen e Firences nga Mills.

 

Burimi: fashionmagazine.com