Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Ky peticion i pyet producentët e Animal Crossing që të përfshijnë…

Lojtari Taniesha Bracken-Hucks tashmë është tallur me disa stile që zhvilluesit mund të përdorin.

Kur epizoda e fundit në serinë Animal Crossing, Animal Crossing: New Horizons, u shfaq në muajin mars, nuk mund t’i shpëtoja memeve që filluan të shfaqeshin në mediat sociale. Video-lojrat e famshme janë një hit me lojtarë të të gjitha moshave për shkak të avatareve të saj super të lezetshme dhe arratisjes së nevojshme që iu dhanë njerëzve gjatë fazave të hershme të mbylljen si rezultat i pandemisë.

Sado argëtuese të jetë, loja nuk është pa papërsosmëritë e saj. Një lojtar me emrin Taniesha Bracken-Hucks vuri re mungesën e modeleve afro-tekstuale të disponueshme për personazhet e personalizueshme, dhe që nga ajo kohë krijoi një peticion për të shpresuar që të shkaktoj një ndryshim. Peticioni, i titulluar “Krijo modele më përfshirëse të modeleve për kalimin e kafshëve (ACNH)”, filloi në qershor dhe që atëherë ka grumbulluar gati 40,000 nënshkrime. Bracken-Hucks thotë për Allure se ajo dëshiron që avatar i saj të duket më shumë si ajo – kjo do të thotë të shtosh opsione të flokëve që ata dhe gratë e tjera të zeza shpesh zgjedhin. “Kur më në fund vendosa të përqafoj dhe t’i dua flokët e mia natyrale, isha kaq e trishtuar kur pashë se ende nuk e kisha atë mundësi për ta bërë këtë në një botë virtuale, gjithashtu.”

Lojtarët janë në gjendje të rregullojnë sytë, buzët, flokët dhe më shumë të karakterit të tyre gjatë gjithë lojës. Për të filluar, të gjithë kanë mundësinë e tetë modeleve të ndryshme të flokëve në tetë ngjyra të ndryshme. Ndërsa luani, mund të fitoni Nook Miles – një formë e monedhës – për të zhbllokuar 22 modelet e tjera të flokëve në dispozicion.

Bracken-Hucks krijoi disa stile (të paraqitura më poshtë) për të dhënë shembuj të disa pamjeve që ajo do të dëshironte të shihte.

Mungesa e modeleve të teksturuara afro nuk janë ekskluzive për Animal Crossing. Lojtarët me ngjyra kanë diskutuar mungesën e përgjithshme të larmisë në karakteret e video-lojërave shumë herë më parë, duke i shtyrë zhvilluesit të krijojnë mundësi më të mira. Shpresojmë, Nintendo dhe kompani të tjera të  video-lojërave do të shohin peticionin dhe do të fillojnë të ofrojnë personazhe që pasqyrojnë shumëllojshmërinë e lojtarëve që i luajnë ato.

 

Burimi: allure.com