Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Ky art dimëror i thonjëve është mënyra më e çmendur për t`iu gëzuar stinës

Magjia dimërore është përtej festave, me borën vezulluese dhe me temperaturat e ftohta që sjellin njerëzit bashkë për një shoqërim më komod. Andaj menduam se si mund të përshkruajmë këtë stinë në thonjë?

Pyetëm artisten njujorkeze Savana Uoker që të na sjellë manykirin më të pazakontë dimëror. Si shtesë e përzierjes së fijeve të borës dhe llakut pudër që ndryshon nga e kaltra a hapur në të katër të errët, ajo shtoi elemente tredimensionale që të ngjallë shpirtin e kësaj stine: një termometër i vërtetë, bo­ë pishe dhe një degë, një zile tringëlluese, gurë të akulltë dhe e preferuara jonë, një glob prej  bore.

E dimë se ky stil nuk është aspak praktik dhe për heqjen e këtyre thonjëve duhet durim pasiqë është proçes më i ndërlikuar. Mirëpo është vështirë të mos përshtatesh me atmosferën e dimrit dhe t`i rezistosh tundimit për të bërë diçka të veçantë.

Shikojeni videon e mëposhtme për të parë tërë proçesin: