Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Kjo është arti më i çmendur i thonjve që do e shihni ndonjëherë!

Njihuni me punën e pazakonshme të artistit të thonjve nga Tokyo, Eichi Matsunaga.

2 vite më parë, artisti i thonjve Eichi Masunaga u zhvendos në New York për të ndjekur ëndërrat e tija të thonjve. I inspiruar nga motra e tijë e cila shpesh krijonte tipsa të thonjve nga fillimi si një artist i thonjve, ai studioi artin e thonjve në Japoni para se te zhvendosej jasht vendit.

Megjithatë, puna e Matsunga nuk është një art tipik që mund ta shihni në Instagram. Artisti merr një qasje më minimale dhe futuristike për thonjtë. Mendoni: detaje robotike per duar që përfshijnë edhe gishtërinjtë që dhurojnë një pamje unike.

View this post on Instagram

NewYork 3

A post shared by Eichi Matsunaga (@eichimatsunaga) on

Ai krijoi pamjen unike të thonjve që e dallon atë nga të tjerët, një pamje robotike e thonjve për modelin dhe aktivistin Jillian Mercado, drag mbretëreshën Violet Chachki si dhe disa artist të tjerë.

View this post on Instagram

NewYork 2

A post shared by Eichi Matsunaga (@eichimatsunaga) on

Matsunaga është pjesë e një gjenerate të re të artistëve të thonjve të cilët po bëjnë ndryshime në New York: duke krijuar pamje marramendëse të thonjve.