Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Këshilla grimi për femrat në moshën 40

Mario Dedivanovic, makeup artisti i të famshmëve si Kim Kardashian West dhe Ariana Grande, mbase është artisti më i famshëm në industri për momentin. Ai tregon disa truqe dhe këshilla për një grim të përsosur.

1. Si të arrijmë grim të lëmuar?

Mario DeDivanovic: Më pëlqejnë maskat. Maskat të cilat pastrojnë poret dhe zhveshin lëkurën tuaj. Si dhe gjithashtu juve ju duhet një hidratues i mirë që siguron se grimi juaj do rezultojë i lëmuar dhe i barabartë.

2. Këshilla grimi për femrat në moshën 40

Përdorni produkte për tërheqjen e lëkurës si korrektor. Mos përdorni pudër. Kur jeni e re, ju mund të përballoni pudrën dhe të mos duket por sa më e moshuar aq më i rëndë dhe i thatë duket aplikimi i pudres pasiqë lëkura juaj humb hidratimin.

3. Këshilla për sy më të mëdhenj

Gjëja më e nënvlerësuar është lakimi i qerpikëve. Unë nuk mund të imagjinoj grimin pa i lakuar qerpikët pasi që ky hap bën ndryshimin më të madh që femrat gjithmonë harrojnë ta aplikojnë. Me të vërtetë ngreh sytë.

4. Gabimi në lidhje me bazën e grimit që femrat e bëjnë?

Femrat zakonisht gabojnë hijen e duhur të bazës së grimit dhe pastaj nuk e përziejn në lëkurë si duhet. Unë gjithnjë e përziej pak në qafë dhe në vesh në mënyrë që të duket e barabart në tërë fytyrën.

5. Trendi më i madh i 2020?

Xixat. Muajt e fundit po merr famën shumë dhe unë vet kam përdorur shumë prej xixave sa që kurr se kam menduar që do e bëja. Është e çuditshme sepse sa më shumë që njerëzit po e shohin pëdorimin e xixave në rrjetet sociale, aq më shumë po nis të përdoret.

 

Burimi: sports.yahoo.com