Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Ju nevoiten vetëm 3 përbërës për të hequr qimet e padëshiruara nga trupi juaj!

Shumica e femrave kanë probleme me qimet në fytyrë, veçanërisht me “mustaqet”. Ka disa mënyra për heqjen e tyre, por në përgjithësi femrat zgjedhin dyllin apo pastën me sheqer.

Këtu po ju paraqesim një preparat plotësisht natyral që mund të ju ndihmojë për të hequr qimet përgjithmonë mbi buzën e sipërme.

Meqenëse lëkura është organi juaj më i madh, gjithçka që kemi vënë apo përfshirë në të, futet direkt në qarkullimin e gjakut.

Përbërësit:

Lëng limoni – 2 lugë

Mjaltë – 2 lugë

Miell tërshëre – 1 lugë gjelle

Metoda e përgatitjes dhe përdorimit:

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku. Aplikoni përzierjen në zonën e dëshiruar dhe lëreni që të veprojë për rreth 5 minuta para se ta shpëlani me ujë të nxehtë.

Sigurohuni që ta përdorni këtë preparat natyral 2-3 herë brenda javës për një periudhë kohore prej një muaji, në mënyrë që të hiqni përgjithmonë qimet e padëshiruara në trupin tuaj.