Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Jennifer Lopez me pamje të mahnitshme në ngjarjen…

Ja se si Chris Appleton e ka stiluar prerjen me gjatësi deri tek krahët.

Ne nuk jemi kurrë të befasuar kur Jennifer Lopez i ndryshon stilet e saj të flokëve, por ne jemi gjithmonë të kënaqur me stilet që ajo përzgjedhë t’i ketë. Pikërisht kur mendojmë se kërcënimi i katërfisht (këndimi, aktrimi, vallëzimi, marka e bukurisë) është vendosur në një model më të gjatë – si ai që ka qenë sportiv në muajt e fundit në të dy mënyrat – të drejta dhe të valëzuara – ajo shkon dhe copëton flokët e saj një nga stilet e saj elegante mbi supe. Dhe ajo caktoi lobin më të fundit për paraqitjen e saj të dielën mbrëma në American Music Awards.

Para performancës së saj AMA me Maluma, Chris Appleton (natyrisht!) transformoi flokët e JLo në stil më të shkurtër që ishte modeluar me qëllim që të dukej sikur nuk ishte tharë plotësisht në ajër akoma. “Asgjë më mirë sesa një prerje e freskët për vjeshtë,” tha Appleton në një njoftim për shtyp. “Shtimi i një fundi me pamje të lagësht si një strukturë seksi, me teksturë të përdorshme që kur bëhet mirë është një pamje e bukur me shkëlqim”.

Ambasadori i Color Wow përdori Dream Coat për markën Dream markë për flokë kaçurrelë në flokët e lagur të Lopez para dhe tharjen e tij me një shpërndarës. Në atë moment, ai aplikoi Color Wow Pop & Lock Frizz-Control dhe Glossing Serum në seksione dy inç dhe përdori BaByliss Pro Nano Titanium Curling Iron për të krijuar një valë të lirshme. Ai përfundoi me një dozë bujare të Spray-Spray shkëlqyes mjegullor Color Wow.

Lopez vizitoi koloristen Tracey Cunningham para se të merrte prerjen e saj të re, duke rifreskuar ngjyrën e flokëve me kafe të mjaltit. “Idealshtë ideale për dikë që dëshiron të qëndrojë në përputhje me pamjen e tij të përgjithshme, por prapë dëshiron që opsioni të shkojë pak më i errët ose më i lehtë nëse dëshiron,” tha Cunningham, një ambasador i Redken, në një deklaratë. “Një ngjyrë si kjo kërkon mirëmbajtje, kështu që nëse nuk jeni i përgatitur të vizitoni sallonin çdo gjashtë javë, kërkoni nga koloristin tuaj që të krijojë një rrënjë për një pamje natyrale. Unë përdor Redken Chromatics dhe Redken Shades EQ Gloss për recetën e ngjyrave dhe Redken Flash Lift për pikat kryesore.”

Gjilpëra për të thënë, përbërja e Lopez ishte gjithashtu e patëmetë. Artistja e kozmetikës Mary Phillips përdori produktet e Pat McGrath Labs për një pamje që ajo e quan “astar grafik i zymtë me një kthesë moderne të viteve 60”. Ajo e mori atë pamje duke përzier Permagel Ultra Glide Lapsin e Syve në Xtreme Black në rrudhë dhe në vijën e sipërme dhe të poshtme të qerpikëve, dhe pastaj duke pastruar Mothership V: Bronze Seduction Palette’s Entrapment në kapak të ndjekur nga Eyedols në Statuesque. Hije Mosbindje u përdor në rrudhë dhe vijën e poshtme të qerpikëve, dhe Orchid Astral Ghost u vendos në qoshet e brendshme dhe nën vetull. Më në fund, Perma Precision Liquid Eyeliner u përdor për të rreshtuar vijën e sipërme të qerpikëve, dhe Bojë për vetulla Dark Star mbulon qerpikët.

Është tërësisht e mundshme, duke qenë një fanse e flokëve të zgjatura që do ta shoh JLo me flokë të gjata për dukjen e saj të ardhshme në publik, por deri atëherë, ne do të çmojmë se sa në mënyrë të vazhdueshme ajo duket me çfardo gjatësie të flokëve.

 

Burimi: allure.com