Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

A jam seriozisht duke e konsideruar që ta bëjë një stil flokësh Mullet në 2020?

Viti i ri sjellë me të pazarin e rekuizitës në atë se çka jam duke mëtuar të reformoj në departamentin për flokë. A t’i bëjë flokët bjonde? A t’i bëjë ato me bustek? Pranojeni mposhtjen dhe përqafojeni rrëmujën? Mjerisht, viti 2020 është viti që opcioni i papritur “të tërat më lartë” mbizotëron. Stili për flokë Mullet është përsëri trendi, duke e kërkuar pyetjen si në vijim: A osht tani “Achy Breaky Heart” një vepër arti?

Ka kuptim që dekada e re do të shoqërohet në stilin “kjo” që na shndërron në individ që nuk hezitojmë të ndërmarrim rreziqe. Ndoshta, ju keni absorbuar lajmet që Meghan Markle dhe Princ Harry janë duke bërë lëvizje dhe dëshirojnë të bëjnë të njejtën? Fatmirësisht, estetika “biznesi përpara, ndeja prapa” e rezervuar paraprakisht për yjet e vendit dhe performuesit e muzikës heavy metal tani të mbajtura si shenja dalluese nga Miley Cyrus, Billie Eilish, dhe Barbie Ferreira nga Euphoria’s. Mos e stigmatizoni më këtë stil, kanë deklaruar ata.

View this post on Instagram

New Hair. New Year . NEW MUSIC! 💀

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

 

View this post on Instagram

🗽cue bored as sheeeeet vine

A post shared by halsey (@iamhalsey) on

 

 

 

Trendi i stilit të flokëve Mullet, në mënyrë të pashpjegueshme më ka goditur në vendin ku jetoj. Disi, kam lëvizur nga ajo që kurrë nuk e kom imagjinuar kokën time dhe stilin në univerzin e njejtë për një palë qethje dhe një foto të Joan Jett. Stili i flokëve, të prera shkurt në pjesën përpara por të lëna të gjata në pjesën prapa i sjellë asaj një kuptim të lojës dhe rebelimit.

Ajo ndjenjë e traditës së refuzimit e frymëzuar nga prerja e re për flokë nga Ferreira, thotë Laurie Heaps, stiluesja e famfshme për flokë. Ajo thotë që Ferreira dëshironte “diçka në stilin piecy dhe karanxholl. Për këtë arsye, “stili modern mullet” ka lindur. Në disa mënyra Heaps argumenton që stili mullet është barazuesi më i mirë i të gjitha stileve të flokëve. Ajo thekson që cilido stil i flokëve mund të adaptohet për prerjen dhe mirëmbajtjen e cila kërkon vetëm një hekur për hekurosje dhe sprej teksturues.

View this post on Instagram

💕

A post shared by barbie ferreira (@barbieferreira) on

Kjo është e tëra. Është përkohësisht e shitur. Dhe ka një mënyrë më të mirë për të nderuar David Bowie’s Ziggy Stardust, një mbret e stilit mullet, gjatë muajit të tij të ditëlindjes?

Burimi: elle.com