Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Gjithnjë e më shumë njerëz po përqafojnë trendin e thonjve të shkurtër

Përderisa të famshmet si Kardashians ose Bella Hadid mund t’ju ​​bëjnë të besoni se thonjt ekstra të gjatë janë mënyra e vetme për të bërë një deklaratë të modës për gishtat, Pinterest është këtu për t’ju ​​treguar ndryshe. Raporti i tendencave kryesore të platformës tregon se kërkimet për thonjt e shkurtër u rritën 46 përqind në shtator dhe, për më tepër, raportet e PopSugar që kërkimet për manikyrët xhel në thonjt e shkurtër u rritën për 230K përqind (!) Në platformën e mediave sociale.

Mos na keqkuptoni, ne e duam një manikyr me dy inch të gjata, Cardi B, të frymëzuar sa më shumë personin tjetër, por ne nuk jemi të befasuar kur shohim gjithnjë e më shumë njerëz që përqafojnë trendin e thonjve të shkurtër. Definitivisht, padyshim është një opsion më praktik për ne njerëzit e zakonshëm, dhe thonjt e shkurtër kërkojnë më pak mirëmbajtje dhe kohë në krahasim me, për shembull, disa nga thonjt e egër që Kylie Jenner dihet se i përdorë.

Por thonjt e shkurtër përfundimisht nuk kanë nevojë të jenë të mërzitshme. Në fakt, maniset e gelit në thonjt e shkurtër mund të jenë po aq tërheqës të vëmendjes, artistike dhe kreative sa ato në thonjt më të gjatë. Thjesht pyesni Demi Lovato, e cila kohët e fundit tregoi thonjt e saj ekstra të shkurtër, e cila paraqiste një model neon-të gjelbra të chevron (që sapo ndodhi që të përputhej me flokët e saj të ri të gjelbra), në Instagram. Ose ambasadori i Essie, Jonathan Van Ness, mani i të cilit mozaik ylberi në fillim të kësaj vere nuk ishte asgjë më shumë se (e menduar qëllimisht) e përsosur.

Duke mos harruar se thonjt e shkurtër mbizotëruan në Javën e Modës në New York për sezonën pranverë/verë 2020, ku modelet kudo nga Kate Spade deri te Prabal Gurung deri te Christian Siriano dhe Khaite kishin thonjt e shkurtër sportiv. Ju mund të falënderoni rigjenerimin e fundit të manit francez për këtë trend të pistës, duke dëshmuar se thonjt e shkurtër janë paleta perfekte për një dizajn të thjeshtë dhe elegant.

Shikoni më poshtë për disa frymëzime për manikyrën tuaj të thonjve të shkurtër.

Ky mani me bazë të qartë nga L.A. artisti i thonjve Dripstroke që përmban një pop të dizajnit abstrakt është mjaft unik për të bërë një deklaratë, por nuk është shumë i rëndësishëm.

Flisni për maninë e përsosur të vjeshtës: Kjo kaki e gjelbër mat çiftëzohet me një xhaketë vjeshte me pupla.

Vera teknikisht nuk ka mbaruar ende, prandaj përqafojeni këtë ngjyrosje bukuroshe me pak shkëlqim për ato ditë të fundit të ngrohta dhe me diell.

 

Burimi: allure.com