Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Fundet – Mënyra më e mirë e kombinimit të veshjes suaj!

Është pothuajse koha më e mirë e vitit. Është periudhë e ftohtë por me rreze pranvere dhe është me të vërtetë e vështirë kombinimi i veshjes së përshtatshme. Por, duke konsideruar fundet, të cilët mund t’i përshtaten çfarëdo lloj kushteve të motit, ju mund të vishni modele të ndryshme fundesh që ju bëjnë të dukeni edhe me stil por edhe ju mbajnë freskët.

  1. Ato nuk janë xhinse<p>Just try to tell us you aren't tired of putting on jeans and a different sweater every day—we won't believe you. While amassing&nbsp;a&nbsp;cardigan collection to rival that of Mr. Rogers is an admirable goal,&nbsp;you could just swap in a skirt from time to time. It's not such a chore when you're working with Diane von Furstenberg, and it's also a great way of adding color and interest, because skirts generally come in more prints&nbsp;than denim.<span class="redactor-invisible-space" data-verified="redactor" data-redactor-tag="span" data-redactor-class="redactor-invisible-space"></span></p>

Nuk e keni të vështirë t’i vishni vështirë sikur xhinset, pastaj ti gjeni kombinimin e duhur, fundet janë më praktike, mund të gjejnë kombinime të ndryshme si dhe kanë ngjyra dhe printe të ndryshme modelesh, jo sikur xhinset që janë pak më të kufizuar në përzgjedhje.

  1. Ju mund të visheni shkurt <p>Thick tights and/or tall boots (Prada here) are advised, as&nbsp;are a bum-covering coat and other cold-weather accoutrements until the thaw comes. But when it does—and it will, we promise—you'll be ready to frolic, which is why, if we had to choose, a shorter length would be voted our Most Useful.</p>

Ju mund të vishni fund të shkurtë plot stil, me triko të trasha si dhe çizme të gjata.

  1. Ose mund të vishni funde të gjatë <p>It's like being in a sack race but having a wider range of movement than "awkward hopping"—and it'll scientifically keep you warmer. Plus no one knows what you've got on under&nbsp;there (hammer pants), and the length looks cool and old-time-y with a boot. *Plus* you can feel <em data-redactor-tag="em" data-verified="redactor">Anna Karenina</em>-esque in a rich-lady ensemble like this one from Alejandra Alonso Rojas.</p>

Edhe modeli i gjatë i fundeve është shumë trendi, për më tepër ju mund të fshehni gjithçka që keni brenda, thejshtë kombinoni me një palë çizme dhe do ndjeheni rehat njëkohësisht.

  1. Ose të vishni fund me gjatësi mesatare <p>Lots more options than kick flare or skinny, right? A pencil skirt also has the advantage of not requiring you to&nbsp;fully detach yourself from your home clothes (so hard to do in winter)&nbsp;to look chic, as this No. 21 look demonstrates. Replace the ancient T-shirt with a button-down, put the Patagonia back on, add a brooch and heel, and you're off to work.&nbsp;</p>

Shumë opsione dhe lehtësim në lidhje me veshjen e fundeve apo jo? Gjatësia mesatare mund të ju mbulojë shumë defekte që ndoshta ju nuk dëshironi të nxirrni në pah, një fund prej lëkure me bel të lartë si dhe një këmishë mund të jenë një kombinim i përkryer për në ambient pune. Shtoni edhe një karficë si dhe një palë take të larta dhe mund t’i përshtateni çfarëdo lloj rasti më solemn.

  1. Mund të vishni fund madje edhe mbi pantallona <p>On those miserable days where the wind keeps trying to slice your face off, a solution is enrobing your legs in fabric tubes so thick they're impervious to cold, then putting on a skirt on top of that like they did at Tibi. The trick to making it look intentional is choosing the same or complementary fabrics. And isn't it kind of fun to think if the weather suddenly takes a turn for the balmy, you can take your pants off without getting arrested?&nbsp;</p>

Në ato ditë të mërzitshme, kur era tenton të prish fytyrën tuaj nga i ftohti, një zgjidhje e mirë për t’i mbuluar dhe mbajtur ngrohtë këmbët është të kombinoni fundin me një palë pantallone me material të trashë që janë rrezistent ndaj të ftohtit. Një truk interesant është të kombinoni fundin me pantallonet me material të njejtë si dhe duke ia përshtatur ngjyrën. Është shumë intriguese nëse koha papritmas përmirësohet dhe ju thjeshtë mund të hiqni pantallonat.

  1. Mund të jenë një alternativë e ngrohtë për në mbrëmje <p>No more huddling with your friends for warmth while you wait for the Lyft. Not every going-out dress plays well with tights<span class="redactor-invisible-space" data-verified="redactor" data-redactor-tag="span" data-redactor-class="redactor-invisible-space">, and it might feel weird with a barer top, but&nbsp;</span>Rochas' party skirt sure won't. (Pantyhose sheerness level left to your discretion.) But the ultimate selling point is that, once you've secured une jupe, it hardly matters what you wear on top: a cable-knit sweater (<a href="http://www.marieclaire.com/fashion/news/a24821/national-geographic-store-shopping/" target="_blank" data-tracking-id="recirc-text-link">from our secret source</a>) now, a tank top later.&nbsp;</p>

Fundet e trasha apo me material më të plotë ju sigurojnë ngrohtësinë e nevojshme duke mos ndjerë nevojën të përqafoni apo shtrëngoni dikë për t’u nxehur gjatë pritjes së ndonjë ahengu apo eventi tjetër. Nëse jeni siguruar te poshtë, atëherë nuk ka rëndësi se çfarë keni veshur lart.