Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Flokët e Selma Blairit janë rritur aq sa për tu bërë shumë të bukura

Stilet e saj elegante të shkurtra vazhdojnë të dalin ndërsa rrit flokët e saj pas kimioterapisë.

Që kur humbi përkohësisht flokët e saja gjatë trajtimit me kimioterapi për sklerozën e shumëfishtë, Selma Blair është absolutisht duke u dukur joshëse në departamentin e modelit të shkurtër të flokëve. Ndërsa flokët janë rritur, ajo ka veshur një prerje gri gumëzhitje, si dhe një pixie me ngjyrë kafe të errët në shtëpi. Dhe tani, duket se Bler ka arritur atë që disa mund ta quajnë faza e tmerrshme e prerjes së tasit – por ne e quajmë atë faza ëndërruese e prerjes së tasit.

Të mërkurën, me 19 nëntor, Bler postoi një fotosh treshe në rrjetin e saj në Instagram në të cilën ajo ishte parë me një stil të butë dhe joshës. Ideshtë rrëshqitja e tretë e karuselit që tregon vërtet sesi rrathët e trashë, që mbulojnë vetullat, duket se kanë të njëjtën gjatësi me pjesën tjetër të prerjes së saj të shkurtër – elementi kryesor i çdo prerje tasi që respekton vetveten. Dhe fotografia e parë tregon se Bler mund ta modeloj atë në mënyra të tjera të këndshme, si mbledhja e rrahjeve në drejtim të qendrës së ballit të saj për një pamje rockabilly më voluminoze, të çrregullt, pothuajse si Elvis.

Titulli i fotove nuk adreson pamjen e saj të fundit të flokëve, por përkundrazi setin e ngjyrosur ngjyrë të kaltër Alice & Olivia, që ka veshur – dhe për një arsye të mirë: “E ftohtë dhe e rastësishme për një kauzë. Në setin tim Malibu Jogger nga @aliceandolivia i cili po bashkëpunon me bamirësi të jashtëzakonshme”, shkruan ajo.” Ky grup mbështet @racetoerasems, Gara për të Fshirë MS është e dedikuar për trajtimin dhe shërimin e Sklerozës së Shumëfishtë. Hulumtimi i financimit është fokusi kryesor i Fondacionit, ndërsa rrit ndërgjegjësimin përmes edukimit. Bleni për të mbështetur ❤️ #RastualForACause. ”

Bler nuk është i vetmi njeri i famshëm që na ka bërë të konsiderojmë seriozisht një prerje tasi. Vitin e kaluar, Charlize Theron debutoi në pamjen me një gjatësi të vetme, dhe ne ishim të zbukuruar nga sa ftohtë ishte. Dhe si Bler, ajo e modeloi atë në mënyra të ndryshme që zbuluan sesa e shkathët mund të jetë prerja.

 

Burimi: allure.com