Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Eyeliner i bardhë është trendi më joshës i grimit për këtë sezonë!

E bardha ka veçantinë e sajë për stinën e verës. Festat e bardha, vera e bardhë… Sa i përket grimit, ka 1 trend të cilin keni patur mundësi ta shihni ditëve të fundit, trend i cili është i tëri për ngjyrën e bardhë, më saktësisht liner-i bardhë.

“Është pamja e përsosur për stinën e pranverës: theksim i lehtë, i tejdukshëm dhe i freskët për fytyrën,” thot grimerja Christabel Darffin.

“Efekti ndriçues funksionon në të gjitha tonet e lëkurës, por më së miri duket në tone të errëta.” Sipas Draffin, është një pamje më e bukur se liner-i i zi. “Nuk duhet të jetë në simetri, ju mund të lejoni një asimetri të vogël.” Por mos harroni të aplikoni maskarë, pasi që liner-i i bardhë nuk definon sytë sa liner-i i zi, për këtë arsye jepni fytyrës dimenzion me anë të qerpikve të definuar.

Ja disa mënyra se si të aplikoni liner-in e bardhë

Jodie Comer

Margot Robbie

View this post on Instagram

Wearable White Eyeliner #margotrobbie #itonyamovie

A post shared by pati dubroff (@patidubroff) on

Janelle Monae

Bella Hadid

Sophie Turner