Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Detajet e aksesorëve më të shquar për flokë

Të gjitha aksesorët për flokë si llastikë të bukur, shirita zbukurues për flokë dhe karfica me detaje të ndryshme janë një frymëzim për t’i mbajtur flokët tuaja sa më bukur.

Pasarelat e modës janë të mbushura me bizhuteri stolisëse si dhe aksesorë plot ngjyra për në flokë. Më poshtë po ju paraqesim aksesorët më të dalluar që do të jenë si frymëzim i juaji gjatë gjithë kohës.

 1. Rrip dekorativ

Aksesorë për të lidhur bishtalecin tuaj në formën e një rripi. Kjo është një pamje që vërtetë do të ju bëjë të dalloheni për nga stili i veçantë.

 1. Kapëse flokësh në formë rripi

Stilimi i flokëve më i lehtë: mblidhni flokët nga prapa me një stil të lirshëm dhe kapni me këtë aksesor frymëzues në formë rripi.

 1. Shirit i zi

Një shirit i zi është aksesori më i gjithanshëm dhe jo i shtrenjtë sa i përket aksesorëve për flokë. Ky shirit dekorativ mund të kombinohet me stilimin e flokëve si punxh apo të mbledhura nga prapa.

 1. Inspirimi me detaje të luleve

Edhe flokët më të çrregullta apo jo të krehura mirë mund të duken mrekullueshëm me anë të zbukurimit të këtyre shnollave me detaje lulesh.

 1. Fendi

Koleksioni nga Fendi i përbërë nga ekipi i tij dhe stilisti i flokëve Sam McKnight kanë mbledhur copëza dekoruese për flokë me efekt ngjitës.

 1. Karficë elegante në formë rrethore

Ky aksesor do të zbukurojë në mënyrë të veçantë flokët e juaja plot shkëlqim dhe të lëmuara.

 1. Chanel

Mos i humbisni këto llastikë flokësh plot ngjyra që përdoren për kapjen e flokëve e që janë ekspozuar në pasarelat e shtëpisë së modës Chanel.

 1. Llastik prej gëzofi

Ky llastik prej gëzofi është një aksesor shumë interesant nëse i dekoroni flokët apo bishtalecin tuaj.

 1. Mbretëresha bletë

Të keni aksesor në formën e një blete në kokën tuaj, është diçka shumë intriguese dhe me stil.

 1. Bottega Veneta

Këto lloj karficash që vendosen pas veshit janë vërtetë detaje mbresëlënëse dhe duken sikur një vazhdimësi e vathëve.

 1. Aksesor prej kristali

Nëse kërkoni diçka me detaje kristali, perla apo elemente swarovski, atëherë ky lloj aksesori i përmban të gjitha.

 1. Marchesa

Nëse i keni të mbledhura flokët nga prapa apo dredha natyrale, mund të shihni se si flokët e modeleve në shtëpinë e modës Marchesa janë dekoruar me aksesor prapa veshit.

 1. Karfica të bukura

Ky lloj krehëri apo karfice është një detaj i mrekullueshëm për të ju bërë të dukeni e veçantë në stilin tuaj elegant.

 1. Bizhuteri në formë kurore

Nuk ka aksesorë më mbresëlënës se një kurorë e kombinuar me shirit e cila është shumë e thjeshtë për tu vendosur në ndonjë mbrëmje apo eveniment festiv.

 1. Rodarte

Stilisti i flokëve Odile Gilbert dhe ekipi i saj kanë kaluar orë të tëra për prerjen dhe qepjen e pëlhurave të ndryshme si një lloj shiriti për kokë. Vendoset nga prapa flokëve si mbulim i tërësishëm dhe detaj fantastik.

 1. Kurorë me detaje thumbash dhe perlash

Nuk ka aksesor më të kërkuar se ky lloj shiriti dekorativ i mbuluar me thumba dhe perla zbukuruese.