Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Destinacioni më i nxehtë për flokë në Melburn

Melburni është Meka për ngrënie të mirë, modë dhe bukuri, si dhe destinacioni më i fundit i pispillojses që është duke e thithur klintelën glamuzoze me pedigre është Maison Tsumiki.

Marrja e stileve të flokëve nga Azia si dhe veçorimi i tyre me një kapje të bukur franceze, salloni i dizajneres gjendet mrenda hotelit The Cullen në Prahran. Një partneritet biznesi në mes të Taka dhe Linda Nishimura, salloni është vetëm njëri nga katër sallonet e bukurisë në Victoria që i trajton klientët me vargun e artit për flokë Shu Uemura’s – vetëm edhe një shpikje tjetër e bukurisë që vie nga Japonia.

Musafirët në drekë u përshëndetën nga geishat dhe u shërbyen me një përzierje të shijshme të kuzhinës franceze dhe aziatike, gjersa shoqëroheshin me një atmosferë të ngrohtë dizajni, ekspozimi dhe gumëzhime. Definitivisht ja vlen të vizitohet nëse jeni duke kërkuar stil të freskët me ngjyra dhe bashkohor.

 

Burimi: elle.com.au