Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Cila nga shenjat Zodiak funksionon më së miri për flokët tuaja

Ju vetëm se i keni lexuar me devotshmëri parashikimet astrologjike me (A është muaji nëntor i mirë për mua? Lemme, kontrollo horoskopin tim ditor në shpejtësi.’) Pse të mos kontrolloj edhe flokët tuaja? Na ndëgjoni neve: flokët e këqija ditët/muajt/vitet mund të ngatërrohen me disponimin tuaj më keq sesa lëvizja prapa e planetit Merkur, por ~fuqia e yjeve~ mund ta kthej atë para. Posaçërisht nëse e kombinoni përkujdesjen ndaj flokëve me shenjën tuaj të horoskopit (sepse, nëse jeni akrep në horoskop, flokët tuaja do të veprojnë si akrepi, gjithashtu). Për ta bërë këtë shumë më të lehtë për ju, ne kemi vendosur shenjat në elementet e tyre për të dekoduar se cila funksionon më së miri. Secila është e vendosur rreth një vetie specifike, të fuqishme. Vazhdoni para – thuani ditën e mirë stilit ponytail. Nga Madeleine Frank Reeves (Me komentet nga Meghna Sharma)

 

Shenjat e zjarrit: Demi, Luani, Shigjetari

Jo, ju nuk jeni duke i imagjinuar gjërat. Të gjithë sytë *janë* të drejtuar tek ju kur ju hyni brenda në dhonë! Njerëzit tërhiqen nga pasioni i juaj ngjitës, prandaj ju duhet të laheni me shampon që do të mbaj flokët tuaja të gjata poaq rrezatuese. Dhe për shkak ju jeni gjithmonë e vetëdijshme se si duken flokët tuaja, ato me shumë gjasa kanë përjetuar trajtim kimik në njëfar mënyre. Ky shampo, me teknologji Pro-Keratin, ndihmon në rindërtimin e teksturës së flokut, derisa ekstraktet botanike i mbajnë flokët intenzivisht të ushqyera dhe ndërtojnë vëllim që tërheqin vëmendje. Në thelb, përgatituni për më shumë komplimente se zakonisht.

 

Shenjat e tokës: EARTH SIGNS: Demi, Virgjëresha, Bricjapi

Ju jeni personalitet i udhëhequr nga rezultatet dhe poashtu jeni praktik – nuk është befasi, pasi që jeni një tip i cili kërkon më shumë. Por edhe nëse jeni skuqur nga një javë e gjatë, flokët e juaja nuk do duhej të jenë ashtu.

 

Shenjta e ujit: Gaforrja, akrepi, peshku

Ju jeni një person kreativ, ëndërrimtar dhe, po, vetëm një qikëz i ndjeshëm, prandaj produktet e buta të kombinuara janë një domosdoshmëri. Shamponi Peptide Repair Rescue Micellar është poaq i përshtatshëm për regjimin e tij të kujdesit duke e përmirësuar elasticitetin dhe lëmimin e sipërfaqes poroze për t’i bërë flokët tuaja të gjata më të menaxhueshme. Herën tjetër kur të bëni dush, shtoni “larjen e flokëve” në meny për t’ju sjellur flokëve tuaja jetë.

 

Shenjat e ajrit: Binjakët, peshorja, ujori

Ndërlidhja me të tjerë është një veti personaliteti që ju karakterizon juve, duke e bërë statusin tuaj shoqëror prej një ditëlindjeje të një shoku tek një ngjarje humanitare. Ju jeni të lodhur së përpjekuri duke përmirësuar pamjen tuaj, që është edhe arsyeja se pse vaji i arganit është BFF i juaj i ri. Ky produkt duo shampon + kondicioner do të përmirësoj shëndetin tuaj të flokëve me formulën e saj me koncentrim të lartë, e pasur me vaj argani antioksidante, keratinë rindërtuese, dhe acided yndyrore. Do t’i mbajnë flokët tuaja të buta dhe fleksibile çdo herë që duhet të lëvizni në ngjarjen tjetër.

 

Burimi: cosmopolitan.in