Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Bëjeni të pamundshmën me shkopin e maskarës

Bukuri, a keni menduar ndonjëherë se si t’i ofroni qerpikëve tuaj një oomph? Pas pjesëmarrjes në turin The Out of the Beauty Box në San Francisco, Beautylish ka mësuar disa triqe për t’i bërë qerpikët tuaja të plota, të errëta dhe të ngritura lartë. Këtu mund ta gjeni një teknikë të artistit të grimit që të maksimizoni qerpikët tuaj!

 

Si të bëni të pamundurën nga shkopi i maskarës suaj

Mbështjellni shkopin e maskarës me mbulues mbrojtës (ne preferojmë të përdorim peshqir të vogël në mënyrë që gishtat të mos bëhen të ndryrshme).

Merrni kokën e shkopit dhe ngadal lakoni atë deri në këndin prej 90 shkallëve, pingule tek mbajtësi aktual i brushës.

Aplikoni maskarën më fortë për të arritur sipërfaqet (siç janë qerpikët e brendshëm dhe ato të ulët) duke e mbajtur shkopin me gishtin tregues dhe atë të madh. Kjo ju mundëson që të shtyeni brushën e maskarës më thellë tek baza e qepallës, duke siguruar qerpikë që duken më të trashë.

Pasi që të keni shtyer maskarën tek baza, fusni brenda brushën në mënyrë të përseritshme dhe nxirreni jashtë. Nëse nuk ndiheni komod në lakimin e maskarës suaj me madhësi të plotë, kjo teknikë vepron poashtu me shkopet e maskarave që janë në dispozocion (dhe mund t’i përdorni ato për të për të bërë me brushë qimet e maskarës pas aplikimit).

Beautylish ju rekomandon Rimmel Glam Eyes Mascara,NARS Larger Than Life Volumizing Mascara, & Shiseido Perfect Mascara për ndarje të qerpikëve dhe gjatësi!

 

Burimi: beautylish.com