Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Balluket më ikonike të të famshmive të të gjitha kohërave!

Balluket janë një territor i ndërikuar për tu drejtuar, por nga ekzekutimi i duhur, ato mund të ndryshojnë në tërësi pamjen tuaj. Ata që veçmë e kanë provuar, mund të dëshmojnë që balluket me formën e duhur mund të largojnë vite të tëra nga fytyra, me bonusin e shtuar të zmadhimit të syve dhe mollëzave.

Kur është fjala për ndryshime të flokut, balluket janë një përditësim i menjëhershëm i preferuar nga A-lista. Flokët e Farrah Fawcett janë reference edhe në kohën e tashme për stilistët e flokëve të të famshmëve dhe të pistave.

Nëse pëlqeni vajzat franceze atëherë merrni shembull dizajneren Jeanne Damas si dhe modelen/producenten Caroline De Maigret, ku balluket e të cilave janë një tiparë dallues e tyre dhe ndoshta një prerje e flokëve më e lehta që mund të kujdeseni.

Ja lista e stileve të ballukeve më të mira nga 1920 deri më tani:

Louise BrooksBettie Paige

Natalie WoodAudrey Hepburn

Jean ShrimptonJane Birkin

Marianne FaithfullFarrah Fawcett

Stevie NicksDebbie Harry

Zoë KravitzFelicity JonesPenelope CruzRihanna

Dakota JohnsonSelena Gomez