Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

9 “Rregullat” e bukurisë që nuk do t’i respektoj në vitin 2021

Me çudinë që solli 2020 pa dëshirë, unë po vendos të bëj gjërat në mënyrën time këtë vit.

Ditët e blerjes së rregullave të përshkruara të bukurisë, për mua, kanë mbaruar. Pas 10 muajsh (!) Të kaluar në shtëpi, unë kam fituar një perspektivë të re për gjërat që i besoja aq fort para se të ndryshonte bota. Gjegjësisht: një grusht mantera të gjalla për flokë, kozmetikë dhe kujdes për lëkurën që tani ndihen po aq të vjetëruara sa edhe të shurdhër. Do ta pranoj, u desh pak kohë para se të filloja të rebelohesha kundër këtyre zakoneve që janë shpuar në mua me kalimin e kohës, por me çuditshmërinë e sjellë 2020 pa dashur, unë jam duke vendosur të bëj gjërat në mënyrën time në 2021. Vazhdoni të lexoni për të gjetur nëntë rregulla bukurie që po i shkel me kënaqësi në vitin e ri.

“Një buzë e guximshme është për një natë jashtë.”

Grimi im mbeti i papërdorur për muajt e parë të karantinës pasi që hedhja e një buze kishte qenë një pjesë kryesore e rutinës time të përgatitjes. “Përfundimi i pamjes”, mund të thonë disa. Arrita të qëndroja pa buzëkuq për muaj të tërë para se të kërkoja përsëri të hyja në hitin tim të grimit.

E mbajta thjeshtë në fillim. I ulur në shtratin tim thellë në ekranin e kompjuterit tim, Milk’s Kush Lip Tint krijoi një ngjyrim të madh, duke mashtruar veten duke menduar se isha gati për punë. Por ja ku jemi, pas muajsh pune nga shtëpia, dhe unë jam ulur në të njëjtin vend me çorape të paqarta dhe një astar të thellë buzësh ngjyrë gështenjë të mbushur me buzëkuq të kuq vishnje për të përfunduar pamjen. Unë nuk jam duke shkuar askund, por në dhomën tjetër dhe unë jam mirë me këtë.

“Parfumi është për të lënë shtëpinë.”

Nuk mund të them se kam bërë shumë shtëpi duke lënë këtë vit. Sa për shumicën prej nesh, fundjavat e mia përfshijnë pushimin në shtëpi me një seri të mirë për të parë dhe një tjetër recetë për të provuar. Akoma, me vendndodhjen time që qëndron kaq i ndenjur, është e vështirë për mua të shpëtoj – edhe mendërisht. Në të kaluarën, nga zakoni do të spërkasja Aerin Wild Geranium ose Ariana Grande Cloud përpara se të nxitoja për të bërë trenin çdo mëngjes. Epo, pasi nuk po largohem nga banesa ime, fuqia e aromës dhe mënyrat e saj të shumta për të treguar histori, evokuar kujtime dhe duke kujtuar aromat e të dashurve sjell një ndjenjë ngushëlluese të lidhjes dhe gëzimit ndërsa bëra rrugën time për në 2021. Merrni Dedcool’s Nr. 2 Dëllinjë / Sandal, për shembull. Ajo kënaq dëshirën time të vazhdueshme për disa rërë midis gishtërinjve të mi dhe një shëtitje në bregun e oqeanit. Për natën e takimit, nuk mund të gaboni kurrë me Qershinë e Humbur, të thellë dhe seksi të Tom Ford.

“Maskat e flokëve duhet të lahen pas 15 minutave të caktuara”.

Nëse jeni si unë, po përdorni këtë tepricë të kohës së lirë për të trajtuar flokët tuaj me një lloj trajtimi hidratues ose riparues rregullisht. Një gjë që kam kuptuar: marrja e një lugë të madhe maske dhe lënia e saj në më shumë se 15 minuta të caktuara (ose çfarëdo që këshillojnë udhëzimet) nuk është një gjë e keqe. Unë padyshim që nuk rekomandoj të injorosh udhëzimet për trajtime të tjera të kujdesit për flokët – për shembull zbardhimin – por unë gjej gjumin me një trajtim ose përdorimin e një maske kondicionimi për stilimin që funksionon për mua. Kaçurrelat e mia kurrë nuk janë dukur aq të këndshme sa duken me përdorimin e zgjatur të maskës së flokëve Avocado Kiwi të Briogeo.

 

Burimi: glamour.com