Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

7 mënyra si të forconi thonjtë brenda një muaji!

Sado që të përpiqeni, thonjtë gjithnjë na përfundojnë të shumtën e kohës duke u thyer dhe dëmtuar. Është shumë frustruese, këtë të gjitha femrat e kuptojmë. Por, ja disa këshilla të dobishme si të veproni që thonjtë tuaj të forcohen brenda një muaji.

Çdo mëngjes: Përdorni serum për rritje

Këto janë të mbushur me biotinë, gjë që ndihmon në forcimin e thonjve të dobët, por poashtu mban lëkurën të shëndetshme. Masazhoni thonjtë me këtë serum një herë në ditë.

Çdo pasdite: Aplikoni vaj për kutikulat (lëkura përreth thonjve)

Kutikulat qëndrojnë aty për një arsye: për të mbrojtur thonjtë dhe për të parandaluar infeksionet – kjo është arsyeja pse duhet t’i mbani të shëndetshëm. Mbani vajin afër vetes që t’ia rikujtoni se duhet ta përdorni.

Çdo natë: Përdorni losion