Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

6 Trendet më të nxehta të thonjve të dimrit për të ngrohur duart tuaja të ftohta

Merrni frymëzim nga galeritë e artit, qeramika dhe natyra për trendet kryesore të thonjve të këtij dimri.

Ndërsa stinët ndryshojnë, ndryshon çdo pjesë e rutinës tuaj të bukurisë. Regjimi juaj i kujdesit për lëkurën përshtatet për të akomoduar klimën më të ftohtë, ju zhvendosni pamjen e grimit tuaj nga tonet e ngrohta dhe me shkëlqim në tonet më të freskëta dhe përfundimet mat, dhe natyrisht, ndërroni ngjyrat e thonjve tuaj për të pasqyruar natyrën e humorit të sezonit. Dhe ndërsa ka elemente kryesore që ju mund t’i rishikoni çdo vit – si tonet e thella të errëta, shkëlqimet dhe arti me temë festive – trendet e thonjve të dimrit të këtij viti janë edhe më argëtuese. “Dizajnët e artit të thonjve në dimër nuk duhet të jenë gjithmonë” vendi i mrekullive të dimrit “,” hije të errëta “, ose” Shkëndijë e Krishtlindjeve”, thotë Ambasadorja e Arsimit e CND Samantha Birkett-Leigh. “Në fakt, në sallon, shumë rrallë më kërkojnë modele tipike dimërore. Kam parë gjithashtu një zhvendosje në të gjithë mediat sociale gjatë këtyre viteve të fundit.” Ajo vazhdon, “Profesionistët e thonjve dhe klientët ashtu janë shumë më tepër për diçka origjinale , dhe duket se ndjekin stilistët e modës që po shohin gjatë javës së modës dhe në revistat me shkëlqim. Ata po marrin frymëzim nga galeritë e artit, qeramika dhe natyra. “Më poshtë, hidhni një vështrim në disa nga tendencat kryesore të thonjve të këtij viti, sipas për disa nga artistët dhe pedagogët më të kërkuar në industri.

Elegancë e thjeshtë: Neutrale me një shkëlqim shkëlqimi

“Viti i ri shpesh simbolizon fillime të reja për shumë njerëz”, thotë editori dhe artistja e famshme e thonjve, Amy Le. “Çfarë mënyre më të mirë për të filluar vitin e ri me një mani të pastër dhe elegante? Unë shpesh zgjedh neutralë me shkëlqim”. Le shpesh përdor hapësirë ​​negative dhe zgjatime të qarta të X X, si dhe shkronja të prera, fletë metalike dhe vezullime të lirshme, për të krijuar artin me shtresa dhe shumëdimensionale.

Skittles Mani: Një ngjyrë ose dizajn tjetër në secilin gisht

“Unë pres të shoh shumë manikyr [Skittle]”, thotë artistja e thonjve, Katie Masters. “Ka diçka kaq të thjeshtë dhe argëtuese në lidhje me ato manikyr. Ngjyrat që nuk kanë kuptim së bashku, të gjitha në njërën anë kanë disi kuptim … Dua të them, hajde – Unë e dua atë.” Ajo vazhdon, “somethingshtë diçka që nuk mund të ndaloj ta bëj vetë. Ajo gjithashtu sfidon trurin tuaj pak për tu bërë pak të çuditshëm me të dhe të mos kini frikë se po e bëni gabim. It’sshtë një stil manikyrësh që është i arritshëm nga të gjithë brenda dhe jashtë sallonit – nuk nevojitet asnjë sfond arti. Thjesht luaj! ” Le bie dakord që kjo tendencë nuk do të shkojë askund së shpejti, duke shtuar, “Ky stil i lejon njerëzit të shtojnë pak më shumë pizzazz në një manikyr standard me një bazë bazë”. Artshtë art gozhdë pa kohën shtesë në karrige!

Arti abstrakt për thonj: Zgjedhja e Tregtarit

“Puna abstrakte e artit është veçanërisht subjektive për vëzhguesin, që do të thotë se është shumë e kënaqshme të krijosh si artist dhe mund të të çojë në shumë drejtime të ndryshme”, thotë Birkett-Leigh. “Ju mund të përdorni çdo gamë ngjyrash, dhe mund të jetë aq e komplikuar ose aq e thjeshtë sa ju dhe klienti juaj pëlqeni.” Ajo provon gjithçka, nga disa goditje të thjeshta të furçave në një ose dy ngjyra, te dizajne më të ndërlikuara me shtresa të përbëra nga shumë ngjyra dhe materiale. “Arti abstrakt është i thjeshtë për konsumatorin që të rikrijohet në shtëpi për shkak të faktit se ata mund të përdorin çfarëdo lustrimesh që kanë në dispozicion,” shton Birkett-Leigh. “Alsoshtë gjithashtu e mrekullueshme për ata njerëz që nuk do të thoshin se ishin veçanërisht” artistikë “ose kishin një dorë të qëndrueshme. Thjesht shkoni me të dhe shikoni se ku ju çon.”

Glitter i azhurnuar: Ashtu si klasikja, por më i mirë

Ndërsa një lustër klasike me shkëlqim është gjithmonë e përsosur për sezonet e dimrit dhe të festave, ka mënyra për të ngritur “gozhdën” tuaj pak duke mbajtur pak glam. Le pëlqen të përfshijë një teknikë ombre për të zbehur vezullimin në një lustër të fortë neutral. Ju gjithashtu mund të shtoni edhe më shumë dimension duke shtuar copa më të mëdha shkëlqimi (si sequins ose dekale të tjera!) Përveç shkëlqimit të lirshëm, si ajo që Le bëri me yjet në këtë shembull.

Shtypja e kafshëve: Ajo nuk është e kufizuar vetëm në Leopard Anymore

“Nuk është dimër pa art thonjësh guaskë breshke”, thotë Master. “Ky manikyr është i errët, me humor dhe komod në të njëjtën kohë. Shkon me gjithçka dhe ka kaq shumë thellësi.” Ajo shpjegon se nuk është një dizajn që është super i arritshëm për artistët fillestarë të thonjve, sepse jo shumë njerëz kanë mjetet dhe pajisjet për të përdorur për këtë. Në vend të kësaj, ajo rekomandon të provoni shtypin – siç është ajo që ajo krijon dhe shet në faqen e saj të internetit – nëse nuk jeni akoma rehat të ktheheni përsëri në sallon. Birkett-Leigh shton, “Shtypja e kafshëve është dhurata që vazhdon të japë si një profesionist i thonjve. Duket se është bërë një model kryesor, i cili gjithashtu mund të krijohet në shumë ngjyra dhe materiale të ndryshme. Kanë kaluar ditët e shtypjes së thjeshtë të leopardit – e cila është ende shumë e famshme, të them të drejtën – por ne tani po shohim breshka, lopa, bretkosa e pemëve helmuese dhe pitoni. Lista vazhdon dhe vazhdon. “Ajo ka parë një kthesë më moderne të shtypjeve popullore: Përfshirja e hapësirës negative dhe printimet e dekonstruktuara janë të gjitha në rritje. Këto pamje mund të krijohen në çdo gamë ngjyrash.

Gurët natyralë: Përtej artit të thonjve prej mermeri

“Klientët vërtet po shijojnë trendin e gurëve natyrorë këtë dimër”, thotë Birkett-Leigh. “Unë e adhuroj thellësinë që mund të krijohet duke kapsuluar fletë jeshile, thekon kromi dhe fletë metalike. Sa më shumë thellësi të mund të shtoni, aq më autentik do të duket” “Provoni mënyra të ndryshme me ngjyra, modele të ndryshme dhe luani me teknikat e kapsulimit.

 

Burimi: elle.com