Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

6 trendet më të ngrohta për thonj për sezonën dimërore..

Merrni frymëzim nga galeritë e artit, qeramika dhe natyra për trendet kryesore të thonjve të këtij dimri.

 Ndërsa stinët ndryshojnë, ndryshon çdo pjesë e rutinës suaj të bukurisë. Regjimi juaj i kujdesit për lëkurën përshtatet për të akomoduar klimën më të ftohtë, ju zhvendosni pamjen e grimit tuaj nga tonet e ngrohta dhe me shkëlqim në tonet më të freskëta dhe përfundimet mat, dhe natyrisht, ndërroni ngjyrat e thonjve tuaj për të pasqyruar natyrën e humorit të sezonit. Dhe ndërsa ka elemente kryesore që ju mund t’i rishikoni çdo vit – si tonet e thella të errëta, shkëlqimet dhe arti me temë festive – trendet e thonjve të dimrit të këtij viti janë edhe më argëtuese. “Dizajnët e artit të thonjve në dimër nuk duhet të jenë gjithmonë vendi i mrekullive të dimrit “,” hije të errëta”, ose “Shkëndijë e Krishtlindjeve”, thotë Ambasadorja e Arsimit e CND Samantha Birkett-Leigh. “Në fakt, në sallon, shumë rrallë më kërkojnë modele tipike dimërore. Kam parë gjithashtu një zhvendosje në të gjithë mediat sociale gjatë këtyre viteve të fundit.” Ajo vazhdon, “Profesionistët e thonjve dhe klientët ashtu janë shumë më tepër për diçka origjinale , dhe duket se ndjekin stilistët e modës që po shohin gjatë javës së modës dhe në revistat me shkëlqim. Ata po marrin frymëzim nga galeritë e artit, qeramika dhe natyra. “Më poshtë, hidhni një vështrim në disa nga trendet kryesore të thonjve të këtij viti, sipas për disa nga artistët dhe pedagogët më të kërkuar në industri.

 

1. Elegancë e thjeshtë: Neutrale me një kërcitje shkëlqyese

2. Mani pa skicë: Një ngjyrë ose dizajn tjetër në secilin gisht

 

3. Art abstrakt për thonj: Zgjedhja e përfaqësuesit

 

4. Shkëlqyes i përditësuar: Si klasikja, por më e mirë

 

5. Shtypje kafshore: Nuk është më vetëm e kufizuar tek Leopardi

 

6. Gurët natyral: Përtej artit të thonjve prej mermeri

Burimi: elle.com