Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

3 stile flokësh që e bëjnë fytyrën tuaj të duket më e hollë

Ne nuk po e hedhim poshtë faktin se konturimi ka qenë një nga rrugët më magjike për ta holluar fytyrën për ne që nuk jemi të bekuar me një nofull të hollë. Por, çka nëse themi që stili i flokëve mund të ndihmojë gjithashtu që të arrini nofullën e përsosur? Dëshironi të dini se cilët janë stilet e fundit të flokëve që mund t’ju ndihmojnë për të dalë jashtë? Hidhi nje sy.

 

 

Para se të filloni

Meqë tani e dini se sa janë të dobishme vezët për flokët tuaj, ju sugjerojmë t’i lani flokët me shampo dhe kondicioner të butë me keramide. Kjo do të thotë se funksionon në mënyrën e tij për t’i bërë flokët tuaja të buta dhe të qeta pa i privuar nga lagështia.

 

Valë plazhi

Dëshironi një stil flokësh që do të rritë menjëherë vlerën e stilit tuaj? Zgjedhni ‘valëte plazhit’. Valët bohodo të ndihmojnë në zgjatjen e fytyrës suaj dhe shtojnë gjatësinë pranë qafës. Bëjeni këtë stil flokësh për një natë jashtë me miqtë me një fustan të lirshëm.

 

Bishtalec mbi kokë

Një nga mënyrat më të lehta për ta bërë fytyrën tuaj të duket më e hollë është duke i tërhequr flokët të gjitha bashkë dhe duke i lidhur bishtalec lartë mbi kokë. Lartësia do të japë iluzionin e një fytyre më të gjatë. Ne e kemi bërë në një darkë ulur. Ku e keni bërë ju?

Flokë të ndara anash

Ndani flokët mbi mesin e cilësdo vetull për të ndihmuar fytyrën tuaj të duket më e hollë. Kjo do të ndihmojë në krijimin e këndeve të zgjatura dhe thekson karakteristikat tuaja më të mira. E lehtë, apo jo?